Обіцяна тисяча: кому?

Ощадбанк припинив реєстрацію вкладників, тому “Вітину” тисячу отримають не всі. Але актуалізація (поновлення) даних – триває 

Ощадбанк припинив реєстрацію вкладників, тому “Вітину” тисячу отримають не всі. Але актуалізація (поновлення) даних – триває 

Улітку Ощадбанк України мав би розпочати виплату знецінених заощаджень Ощадбанку СРСР. Першими довгоочікувану тисячу гривень отримають ті, кому вже виповнилося 80 років і якщо вони ще не отримали тодішньої, так званої “Юлиної”, тисячі. Крім того, їхні дані мусять уже бути в “Реєстрі вкладників заощаджень громадян”! 

ДОВІДКА

Номери телефонів гарячої лінії: +38-044-364-21-21 (за тарифами “Укртелекому”) або 0-800-212-000 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні). Лінія працює з 9.00 до 18.00, без вихідних.  

Тим часом у передвеликодній тиждень українців влада вчергове “потішила”: ще не розпочали давати обіцяну  “Вітину” тисячу, як намагаються обмежити кількість людей, які претендують на неї. 

Зокрема, у вівторок, 10 квітня, Ощадбанк припинив реєстрацію охочих отримати компенсацію за знеціненими вкладами і продовжить її… лише у вересні 2012-го! Наголосимо, що ті громадяни, які внесені у реєстр, актуалізацію (поновлення) своїх даних (через сайт чи гарячу лінію Ощадбанку)  можуть продовжити! 

Тим часом із початку вересня зареєструватися зможуть усі ті, хто не встиг зареєструватися до 1 січня 2012-го. Проте компенсаційні виплати ця категорія вкладників цього року не отримає. Про це “Пошті” розповіли у прес-службі Ощадбанку.

КОМЕНТАР
Ростислав Слав'юк, професор, завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ: 
-  По-перше, продумали відповідні правила та процедури, щоб якомога менше людей отримали тисячу. По-друге, робитимуть усе, щоб якнайменше вкладників отримали виплату готівкою. Адже і без витрат на ці виплати грошей в держбюджеті не вистачає. Виплата цих коштів - це просто політична акція. Проблемою є те, що актуалізація даних через інтернет для людей, які проживають у селах, є недосяжною. Більшість селян, людей  літнього віку її не пройдуть! 

Хто ж отримає тисячу?

Отже, реєструватися уже не можна і, відповідно, усі, хто не встих цього зробити, залишаться укотре, як це було в 2008-му, без виплати. Деякі експерти вважають, що таке рішення банку стало реакцією на новий план чиновників із Кабміну, згідно з яким, гроші повернуть лише тим, хто опинився у реєстрі вкладників Ощадбанку до 1 січня 2012-го, та їх спадкоємцям. Такий розвиток сценарію, на думку експертів, свідчить про нездатність влади підкріпити фінансово власні передвиборні гасла, інформує “24 канал”. 

На сайті державного банку припинення реєстрації пояснили так: “У даний час реєстрація вкладників припинена у зв’язку з проведенням актуалізації (хоча процес “актуалізації даних зареєстрованих вкладників” стартував другого квітня – “Пошта”). Реєстрація таких вкладників буде проводитися після 01.09.2012 р. Що стосується виплати коштів зазначеним вкладникам, то це питання буде врегульовано постановою Кабінету Міністрів України”, – написано у повідомленні.

Натомість, ті, хто встиг зареєструватись у “Реєстрі вкладників заощаджень громадян”, щоб отримати гроші, мусять поновити (актуалізувати) свої дані за допомогою гарячої лінії чи сайта Ощадбанку. Проте багато літніх людей, почувши про виплату так званої “Вітиної” тисячі, поспішають до каси, але дарма, бо в касі на них ніхто не чекає. Тож “Пошта” вирішила послухати, що радять працівники банку людям, які до них звертаються. 

У банку на такі звернення реагують спокійно, але допомогти нічим не можуть. Дають людям номер телефону гарячої лінії та рекомендують зайти на офіційний сайт Ощадбанку. Проте це не дуже допомагає, бо більшість жителів сіл не мають інтернету і, відповідно, користуватися ним не вміють. Натомість ті, кому доступний інтернет, поновити свої дані на сайті Ощадбанку можуть успішно за п’ять хвилин. 

Більше того, на сайті можна довідатися не лише адресу банку, де ви будете отримувати гроші, але й обрати день та час, коли вам це зручно буде зробити. 

Зокрема, Ярослава Тітова, прес-секретар Ощадбанку України, розповіла “Пошті”, що актуалізація даних на сайті чи за телефоном – це лише перший етап. “Людина зможе дізнатися точну дату і час, коли їй потрібно буде прийти до каси, щоб провести особисто актуалізацію даних”, – зазначає співрозмовниця.

ДО ТЕМИ

Визначено такий порядок отримання інформації про місце і час актуалізації даних для вкладників, яким на 1 січня 2012-го виповнилося:

• 80 років і більше – з 2 квітня до 20 квітня;

• 70 – 79 років – з 21 квітня до 20 травня;

• 60 – 69 років – з 21 травня до 20 червня;

• 50 – 59 років – з 21 червня до 20 липня;

• до 50 років – із 21 липня. 

Запевняють, що гроші будуть реальні

За словами речниці Ощадбанку, вкладник у касі під час повторної актуалізації отримає пластикову картку, на яку йому перерахують тисячу гривень. Поза тим, у ЗМІ з’явилася інформація, що гроші з картки вкладник зняти не зможе. Тобто, людина зможе здійснити покупку, але лише в магазинах, де є встановлені термінали. Натомість, Ярослава Тітова спростувала чутки і каже, що зняти готівку з картки людина зможе будь-коли.

“Гроші перерахують вкладнику на картку. Якщо людина не хоче користуватися карткою (це стосується людей похилого віку), то вона може, не відходячи від каси, де вона  отримала картку, взяти готівкою свою тисячу гривень. Зняти готівку можна буде в банкоматі. Крім того, карткою можна буде розрахуватися у магазинах та аптеках. Отриману тисячу можна перерахувати на депозит або з цієї картки на іншу, чи написати заяву до Пенсійного фонду з проханням, щоб саме на цю картку людині перераховували пенсію”, – каже співрозмовниця “Пошти”.

За її словами, ця картка буде давати знижку у торговельно-сервісних підприємствах, які входять до дисконтної програми Ощадбанку. “Якщо людина живе у невеликому місті, де не у всіх аптеках і магазинах є термінали Ощадбанку, все одно власник картки при її пред’явленні отримає відповідну знижку”, – наголошує пані Тітова.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8416 / 1.61MB / SQL:{query_count}