Лікування для VIP-арештантки

Юлію Тимошенко, лікуватимуть в клініці “Укрзалізниці”

Юлію Тимошенко, лікуватимуть в клініці “Укрзалізниці”

Після кількох місяців перебування Юлії Тимошенко за ґратами і благань її адвокатів про необхідність лікування поза межами колонії та тиск міжнародних інстанцій, генпрокуратура нарешті змилосердилася над VIP-арештанткою.

Генпрокурор Віктор Пшонка доручив Державній пенітенціарній службі і Міністерству охорони здоров’я вжити необхідних заходів для забезпечення обстеження та лікування екс-прем’єра Юлії Тимошенко у спеціалізованій медустанові за межами Качанівської виправної колонії. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Згідно з повідомленням, Генпрокуратура розглянула звернення захисту Юлії Тимошенко, які депутати від фракції БЮТ передали генпрокурору під час особистої зустрічі.

“Розглянувши відповідні звернення, генпрокурор Віктор Пшонка дав відповідне доручення Державній пенітенціарній службі, а також Міністерству охорони здоров’я вжити необхідних заходів, у рамках чинного законодавства, для забезпечення обстеження та лікування засудженої Ю. Тимошенко у спеціалізованій медустанові за межами Качанівської виправної колонії”, – йдеться у повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, 15 березня Європейський суд із прав людини вимагав від влади України забезпечити адекватне медичне лікування Тимошенко в спеціалізованій медустанові.

1 квітня  німецьке інформагентство DPA з посиланням на представника уряду ФРН повідомило, що  уряд Німеччини веде переговори з Києвом, зокрема з Адміністрацією президента, щодо можливого лікування  Тимошенко в одній із клінік Берліна. Нагадаємо, Юлію Тимошенко на початку березня у в’язниці обстежили німецькі лікарі. Втім діагнозу вони не оприлюднили, заявивши лише, що вона хвора та потребує лікарняного стаціонару.

Водночас Адміністрація президента заявила, що рішення про заходи, систему та місце лікування засуджених є компетенцією Пенітенціарної служби, Генпрокуратури та МОЗ.

Лікування Юлії Тимо­шенко планується організувати в умовах спеціалізованого стаціонару в лікарні “Укрзалізниці” Харкова. Про це йдеться в прес-релізі МОЗ.  Там наголосили, що матеріально-технічна база лікарні повністю відповідає всім вимогам, висловленим спеціалістами із Німеччини та узгодженим усіма спеціалістами медичної комісії Міністерства охорони здоров’я. Заклад спеціалізується на наданні допомоги пацієнтам з аналогічною патологією багато років. У Харків уже виїхала комісія МОЗ для проведення медичного огляду Тимошенко та визначення шляхів подальшої реалізації рекомендацій Міжнародної медичної комісії. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9110 / 1.54MB / SQL:{query_count}