З пошаною до робітничих професій!

В Україні повертається популярність професійно-технічної освіти. Львівщина ж займає одне з перших місць за кількістю закладів профтехосвіти

В Україні повертається популярність професійно-технічної освіти. Львівщина ж займає одне з перших місць за кількістю закладів профтехосвіти

За роки незалежності десятки тисяч жителів Львівщини, маючи робітничий фах, подалися у пошуках кращої долі в Росію, Польщу, Італію, Іспанію та  Грецію. Експерти неодноразово попереджають: якщо працездатне населення буде й надалі виїздити за кордон, то держава залишиться без робітників! На жаль, сьогодні у Львові, області та загалом в Україні дійсно катастрофічно бракує працівників робітничих професій. Як логічний наслідок – повертається популярність професійно-технічної освіти. 

Загалом Львівщина займає одне з перших місць в Україні за кількістю закладів профтехосвіти – йдеться про 61 навчальний заклад. Зокрема, мова про 12 вищих професійних училищ, три міжрегіональні вищі професійні училища, вище професійне художнє училище, міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну, 30 професійних ліцеїв, професійний художній ліцей, шість професійно-технічних училищ, художнє професійно-технічне училище.

ДО ТЕМИ

Кого зараховують до професійно-технічного навчального закладу без вступних випробувань

Особи, яким Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право; випускники загальноосвітнього   навчального закладу III ступеня, нагороджені золотою (срібною) медаллю; випускники загальноосвітнього навчального закладу II ступеня, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою; учасники міжнародних, завершального етапу всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів із дисциплін за умови, якщо вони вступають за професіями (спеціальностями), для яких зазначені дисципліни є профільними; випускники професійно-технічних навчальних закладів, які отримали дипломи кваліфікованого робітника з відзнакою і вступають до ВПУ, ЦПТО за відповідними професіями (спеціальностями). 


Кого зараховують поза конкурсом

за позитивними результатами вступних випробувань

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;  інваліди, яким не протипоказане навчання за обраною професією (спеціальністю) та спеціалізацією; особи, яким Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право. 

У професійно-технічних навчальних закладах області проводиться підготовка учнів із 196 робітничих професій та 22 спеціальностей за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст”. 

Як наголошують в обласному управлінні освіти, жодній талановитій людині робітнича професія не зашкодила стати вченим, інженером, митцем, педагогом!

Отож, щоби вступити до навчального закладу професійно-технічної освіти, потрібно особисто подати заяву про вступ із зазначенням обраної професії (спеціальності) та спеціалізації, форми навчання, місця проживання     та необхідності працевлаштування після закінчення навчання. До цього варто  додати документ про освіту (оригінал або його завірену копію); документ   про   присвоєння   освітньо-кваліфікаційного   рівня “кваліфікований робітник” (для навчання на третьому ступені професійно-технічної освіти у ВПУ та ЦПТО) (оригінал або його завірену копію); медичну довідку за формою, встановленою чинним законодавством (оригінал або її завірену копію); шість фотокарток розміром 3 х 4 см

(правилами прийому в окремих випадках можуть встановлюватися інші розміри фотокарток). 

Усі ксерокопії завіряють в установленому порядку. Потрібен також паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта), документ про відношення до військової служби та документи, що дають право на пільги, які вступник пред’являє особисто у строки, визначені для подання документів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8159 / 1.57MB / SQL:{query_count}