Солодка пігулка для російських язиків

Президент обіцяє найближчим часом зробити російську мову другою державною, але депутати у це не вірять

Президент обіцяє найближчим часом зробити російську мову другою державною, але депутати у це не вірять

Двомовність в Україні найближчим часом буде узаконена. Принаймні президент України Віктор Янукович обіцяє, що Верховна Рада прийме відповідний законопроект, який зробить російську мову другою державною. Про це Віктор Янукович заявив у ексклюзивному інтерв’ю ІТАР-ТАСС.

Бо люди хочуть?

“У цьому зацікавлена Україна, в цьому зацікавлені люди, в цьому зацікавлене населення, яке розмовляє в основному на двох мовах – українською і російською”, – переконує Віктор Янукович.
Він визнав, що “були періоди часу в державі, коли допускалися перекоси в мовних проблемах”. Проте зараз, переконаний очільник держави, цієї проблеми в Україні не існує і те, що “зараз пропонують люди для того, щоб нам не розпалювати знову це питання, яке виникає від виборів до виборів, потрібно його відрегулювати”. “Але треба, звичайно, обов’язково це питання відрегулювати на законодавчому рівні”, – додає він. 
Глава держави навів як приклад світову практику,  що “багато європейських країн мають двомовність, три мови державних і живуть нормально, спокійно”. “Тому ми пішли цим шляхом. Тобто, використовуючи цю практику, яка є в Європі, де прийнята Хартія про мови”, – каже він. 
Віктор Янукович звернув увагу на те, що в країні є райони, де розмовляють і на трьох, чотирьох мовах і для людей необхідно створити умови, зокрема, викладання в школах, підручники. “Ми все робимо в цьому напрямку для того, щоб зберегти культурну спадщину народів, що населяють Україну. Ось на це спрямована державна політика”, – підсумував президент.

Депутати у двомовність не вірять

Перспектив прийняття у ВРУ законопроекту, що передбачає внесення змін до статті 10 Конституції України про статус державної мови немає. Про це заявив спікер ВРУ Володимир Литвин учора під час погоджувальної ради.
Зокрема, голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко звернувся до представника президента в парламенті з питанням про те, чи не є заява Віктора Януковича про дві державні мови “передвиборною риторикою”.
“Чи розуміє президент, що говорячи про таке, він створює перед виборами протистояння в суспільстві, тобто, щоб змінити ситуацію з мовами ми повинні будемо змінити суспільство?”, – запитав нардеп.
У відповідь на це спікер запевнив, що у ВРУ не зареєстровано жодного законопроекту, який стосувався б зміни в Конституції дотично другої мови.
Він нагадав, що мовний статус України визначений 10 статтею Конституції, а “для того, щоб змінити перший розділ Конституції, треба мати від самого початку не 226, а 300 голосів”.
“Враховуючи цей факт, ви розумієте, що ніяких перспектив, навіть якби законопроект був внесений, нема”, – додав він. Спікер заявив, що ініціативу щодо надання російській мові статусу другої державної неможливо реалізувати на практиці.
“Тому проблема ця не може бути реалізована в практичній площині. Ініціатива є, і вона має право на існування, утім, як і всі інші”, – сказав Литвин.
Він також додав, що навіть за радянських часів українська мова “була представлена більш потужно, ніж зараз”. “Я вчора був на книжковому ринку на Петрівці і можу сказати, що 99,9% книжок видано російською мовою”, – сказав він.
Скептично оцінює шанси реалізувати обіцянки глави держави і лідер фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов. Учора він заявив, що не бачить можливості для ухвалення парламентом рішення про надання російській мові статусу державної. “Регіонал” нагадав, що для ухвалення відповідного рішення необхідно внести зміни до Конституції як мінімум 300 голосів народних депутатів. “Якщо чесно говорити, працюючи кожен день у парламенті, я сьогодні цих голосів не бачу”, – сказав він. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7664 / 1.56MB / SQL:{query_count}