Українські новини: телеграф

За тисячею – у банкомат

Національний банк України працює над створенням системи видачі депозитних карт вкладникам, на які будуть перераховані компенсації за знеціненими вкладами Ощадбанку СРСР. Про це заявив прем’єр Микола Азаров, повідомили у прес-службі уряду. “У кожного громадянина, який отримає компенсацію, буде вибір: або піти у будь-який банкомат зняти цю тисячу і витратити, або зберегти цю тисячу на вигідних умовах на своєму депозиті й отримати хороший відсоток з цього”, – пояснив він. За словами Азарова, виплати компенсацій вкладників колишнього Ощадбанку СРСР, будуть не одномоментні, а розтягнуті у часі, щоб запобігти сплеску споживчої інфляції. Окрім того, у рамках виплати у травні-грудні цього року 1 тис. грн за знецінені вклади в Ощадбанку СРСР кошти компенсації можна буде отримати і за померлих вкладників.

Заробітчани без голосу?

Якщо Конституційний Суд України визнає неконституційними положення Закону про вибори народних депутатів, де йдеться про механізм включення закордонних виборців у мажоритарні округи Києва, суд може позбавити права голосу українців, які проживають за межами країни. КСУ може позбавити права голосу закордонних українців на мажоритарній складовій виборів. Таку думку Главкому висловив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера. Він припускає, що КСУ може позбавити права голосу закордонних українців, і в цьому випадку громадяни будуть мати нерівні конституційні права, незважаючи на те, що Конституція чітко вказує, що громадяни України мають рівні права, незалежно від багатьох ознак, зокрема і місця проживання. Нагадаємо, 29 лютого до КСУ надійшло подання від 59 народних депутатів щодо конституційності положення Закону про вибори до Верховної Ради, що стосується створення закордонних виборчих дільниць.

Україна – рай для хакерів

Головною проблемою України є бідність, тому інвестиції в економіку, ймовірно, виявляться більш ефективними, ніж спроби кримінального переслідування хакерів. Тоді талановиті програмісти отримають законні можливості добре заробляти, не зв’язуючись із сумнівними проектами. Американський журнал “Computerworld” присвятив велику статтю Україні, яку автор Тейлор Армердінг називає “раєм для хакерів” і зазначає, що українські кіберзлочинці добре відомі у світі і є загрозою для багатьох країн. В Україні, пише Армердінг, їм би не довелося побоюватися за свою свободу.

Янукович їде в Москву

19 – 20 березня відбудеться робочий візит президента України Віктора Януковича до Російської Федерації. Про це повідомили у прес-службі глави держави. Він планує, зокрема, відвідати саміт Євразійського економічного співтовариства, в якому Україна має статус спостерігача. Про це поінформував глава адміністрації президента України Сергій Льовочкін. Участь президента у цьому заході сприятиме подальшій розбудові взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва у двосторонньому та багатосторонньому форматах. Глава держави має намір також провести зустрічі з лідерами держав-учасниць співтовариства, під час  яких планує обговорити найбільш актуальні питання співпраці, що становлять взаємний інтерес.
 

Експертиза підтвердила якість сирів

Міжнародна незалежна експертиза не знайшла пальмової олії в українських сирах, заборонених Росспоживнаглядом. Про це повідомляє ”tsn.ua” із посиланням на слова голови Держветфітослужби України Івана Бісюка. За його словами експертиза, зроблена за кордоном на замовлення української сторони, підтвердила, що українські сири якісні і не містять рослинних олій. Втім офіційні результати тестів, які повинні стати вагомим аргументом у ”сирній війні” з РФ, очікуються приблизно через 10 днів. Нагадаємо, із 7 лютого російська сторона ввела заборону на ввезення до країни сирів деяких українських виробників. В результаті Україна більш ніж наполовину скоротила постачання сиру в Росію через претензії до якості продукції з боку санітарної служби РФ. На початку ”сирної війни” з Росією Держветфітослужба направила на закордонну експертизу зразки сирів трьох заводів-виробників: Пирятинського, Менського сирзаводу та підприємства ”Гадячсир”.

Низька проба

Київ став єдиним українським містом, що потрапило до світового рейтингу конкурентоспроможності, який укладає міжнародна дослідницька компанія The Economist Intelligence Unit з ініціативи фінансової групи Citigroup. Він посів 108 місце із 120. Дослідження проводилося з метою визначення привабливості міст для інвестицій, бізнесу і життя людей. Зокрема, у категорії ”економічний потенціал” Київ набрав 30,5 бала (у лідера рейтингу Нью-Йорка – 54 бали), ”фізичний капітал” – 50 балів, ”фінансова система” – 16,7 бала, ”інститути” – 39 балів, ”соціокультурне середовище” – 49,2 бала, ”людський капітал” – 58,6 бала, ”глобальна інтеграція” – 3,9 бала, і ”навколишнє середовище” – 70,8 бала. Після Нью-Йорка, друге і третє місце посіли Лондон і Сингапур відповідно. У десятку також увійшли Гонконг, Париж, Токіо, Цюріх, Вашингтон, Чикаго і Бостон.

Позичкові настрої

Цього року Україна має позичити на внутрішньому й зовнішньому ринках 98 мільярдів гривень. Про це у четвер на прес-конференції розповів перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Вадим Копилов, передають ”УНН”. Копилов не захотів відповісти, коли саме уряд розміщуватиме єврооблігації, оскільки якщо будуть названі дати купівлі-продажу, то ціна для України буде значно зростати. Проте, урядовець розповів, що міністерство фінансів готується досить активно до політики запозичення.

Освіту трішки підправлять

Для ефективної реалізації реформи вищої освіти необхідно внести зміни до близько 70 законодавчих актів. Про це у четвер повідомив голова комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Максим Луцький, передають ”УНН”. ”Ми спільними зусиллями переконали і Кабінет міністрів, і досягли того, щоб потрібно реформувати не тільки саму вищу освіту, а і переглядати податковий і бюджетний, митний кодекс і проводити зміни у близько 70 законів для того, щоб дійсно відбулися реформи – і автономія університетів, і студентського самоврядування”, – зазначив політик під час зустрічі з молодіжними лідерами. Голова профільного комітету також зазначив, що потрібно отримати висновки щодо доопрацьованого під керівництвом М.Згуровського законопроекту від зацікавлених міністерств та відомств.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8328 / 1.6MB / SQL:{query_count}