Українські полярники полетіли в Антарктиду

Група із 17-ти українських учених-полярників відправилася в Антарктиду. Урочисті проводи науковців відбулися 15 березня 2012 року.

Група із 17-ти українських учених-полярників відправилася в Антарктиду. Урочисті проводи науковців відбулися 15 березня 2012 року.

В Антарктиді українські  дослідники працюватимуть протягом року. За історію незалежної України українські вчені-полярники вирушають на цей континент у вісімдесятий раз. До складу групи входять науковці різних спеціалізацій, але лише 11 з них залишаться на станції на тривалий період. Зараз на станції завершує роботу 16-та українська антарктична експедиція, яка підняла тут прапор 16 березня минулого року.
Єдина українська антарктична станція “Академік Вернадський” розташована на мисі Марина острова Галіндез, що в семи кілометрах від західного узбережжя Антарктичного півострова. Станція заснована в лютому 1996 р. – тоді Британська антарктична служба передала Україні станцію “Фарадей”, яка в подальшому була перейменована в “Академіка Вернадського”.
Відповідно до затвердженої Кабінетом Міністрів державної цільової науково-технічної програми, на проведення досліджень в Антарктиці у 2011 – 2020 рр. виділено 187 млн грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7627 / 1.53MB / SQL:{query_count}