Заробити на Євро-2012

УЄФА стурбована цінами на проживання в українських готелях

УЄФА стурбована цінами на проживання в українських готелях

На непомірні апетити українських готелярів звернули увагу в УЄФА. Виконавчий директор UEFA Events SA, у недавньому минулому генеральний секретар цієї організації Девід Тейлор нагадав, що 13 із 16 збірних-учасниць Євро-2012 будуть базуватися у Польщі. Він підкреслив, що рішення про вибір місць базування обрали самі національні асоціації.

“Я думаю, що причини такого вибору пов’язані з транспортом, з цінами на розташування, які вони вибирали як свої базові табори, і з інфраструктурою країни в цілому. Але, перш за все, це питання до збірних та національних асоціацій країн-учасниць. Ми дали їм весь перелік варіантів, вони їздили і вивчали умови”, – сказав Тейлор.

При цьому виконавчий директор UEFA Events SA зазначив, що інфраструктура в Польщі в цілому більш розвинена, аніж в Україні, і УЄФА хоче бути впевнений у тому, що в Польщі успішно будуть вирішені транспортні питання у зв’язку з такою кількістю збірних, що базуються там.

ДО ТЕМИ

Готелі, які виставили надвисокі ціни на номери в період Євро-2012, будуть порожні, як це вже не раз відбувалося під час великих футбольних турнірів. Про це в коментарі Інформаційному центру Україна-2012 заявив директор проекту Консультування та створення управлінських потужностей для Євро-2012 GIZ Матіас Брандт. Західні ЗМІ вже писали про те, що ціни в українських готелях удвічі вищі, ніж у польських. Так, впливове бельгійське видання DeMorgen на своїх сторінках порівнює ціни, пропоновані в Україні та Польщі. “Номер готелю у Києві (середня ціна 247 євро) коштує у 2 рази дорожче, ніж у Варшаві (111 євро). Одне місце у кемпінгу в українській столиці коштує більше 40 євро за ніч, що становить ціну за одну ніч у невеликому готелі у польській столиці”. 

Тейлор знову запропонував власникам готелів в Україні замислитися про рівень цін на розташування.

“Один з викликів, які зараз стоять перед нами, це високі ціни на готелі в Україні. Це викликає у нас певне занепокоєння. Але УЄФА не може зафіксувати ці ціни, ми не управляємо готелями. Ця ситуація створює не дуже хороший імідж для країни. Ми говоримо на цю тему з владою, з готелями, і намагаємося змусити їх усвідомити, що розумний рівень цін забезпечить те, що люди приїдуть в Україну, отримають задоволення і повернуться знову”, – сказав він.

При цьому представник УЄФА розуміє, що в Україні менше готелів, ніж у тій же Польщі, і тому ціни на номери в українських готелях звичайно будуть вищі від польських.

Нагадаємо, антимонопольний комітет України вже проводить розслідування за фактом завищення цін на готельні та транспортні послуги, пов’язаного з проведенням в Україні Євро-2012.

У лютому тему надмірної дорожнечі українських готелів коментував і віце-прем’єр – міністр інфраструктури Україні Борис Колєсніков. Він заявив, що якщо готелі не знизять до Євро-2012 ціни, то вболівальникам буде вигідніше літати на матчі, ніж проживати в Україні.

“Для нас головне – це авіація. Зараз готелі підняли ціну. Бюджетними компаніями можна за 200 дол. злітати з Європи на гру в Україну. Три матчі в кожної збірної – це 600 дол. А жити тут буде дорожче. Якщо готелі не знизять ціну, то нічого не зароблять”, – наголосив урядовець.

В Асоціації готельних об’єднань і готелів міст України “Пошті” повідомили, що з проблемою завищених цін дуже добре ознайомлені.

“Ми про неї знаємо. 16 березня відбудеться засідання Ради з туризму і курортів. Ми це питання будемо розглядати. Тому що це ненормально. Я в готельному господарстві працюю 44 роки, проводив Олімпіаду-80 – був відповідальним за розміщення гостей. Сьогоднішнє підняття цін – це ненормально. Ми ставимо це питання перед урядом”, – зазначив у коментарі “Пошті” Микола Євдокименко, голова правління Асоціації готельних об’єднань і готелів міст України. За його словами, якщо готелярі не дослухаються до вимог Асоціації, то це буде катастрофою для українських готелів.

Свою стурбованість високими цінами на проживання в українських готелях міст-господарів висловив директор турніру Євро-2012 Мартін Кален.

Окрім того, на його думку, одним із викликів у підготовці до проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року є відстані між містами і можливі у зв’язку з цим логістичні проблеми.

“Одним із викликів цього турніру були відстані між містами. Але є географія, ми не можемо рухати міста, ми можемо тільки переміщати людей”, – сказав виконавчий директор УЄФА.

Тейлор зазначив, що протягом всього турніру можуть виникати транспортні та логістичні проблеми, тому УЄФА розраховує на гнучкість і сприяння влади України та Польщі у вирішенні даних питань. За його словами, співпраця з країнами-господарями чемпіонату в останні два роки дає підстави розраховувати на успішне їх вирішення, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Я скажу, що ми не можемо гарантувати хороший футбол на полі, але ми можемо гарантувати хороші умови перебування під час турніру. У нас будуть повні стадіони, ми продали квитки. У нас є можливості для переміщення людей. Наприклад, Україна прийняла деякі рішення, зокрема, з впровадження політики “відкритого неба”, – вказав він.

Але, незважаючи на все це, Девід Тейлор вважає, що Україна і Польща чудово впоралися з підготовкою стадіонів до Євро-2012. “Усі стадіони, які були підготовлені до цього турніру, чудові. І це надбання, яке залишиться після турніру і стане хорошою базою для розвитку футболу в Польщі та Україні”, – переконаний він.

Виконавчий директор UEFA Events SA впевнений, що чемпіонат Європи 2012 року буде успішним турніром. “Були певні питання і проблеми під час підготовки, але тепер важливо сказати, що цей турнір буде справжнім фестивалем футболу. І зараз ми вийшли на завершальну стадію підготовки”, – заявив він. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7720 / 1.59MB / SQL:{query_count}