Дешевий газ буде в Зоні?

Росія наполегливо запрошує нас до Зони вільної торгівлі, Україна зволікає і намагається отримати максимальну вигоду підписання угоди

Росія наполегливо запрошує нас до Зони вільної торгівлі, Україна зволікає і намагається отримати максимальну вигоду підписання угоди

Україна ще не готова до ратифікації Угоди про Зону вільної торгівлі із СНД. Про це заявив голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, коментуючи можливість синхронної ратифікації Угоди парламентами України та Росії.

“Ми не готові на сьогодні до того, щоб імплементувати той документ, який є”, – сказав депутат. За його словами, наразі над документом продовжується робота спільно з представниками Російської Федерації. “Якщо ми доопрацюємо його до того стану, який ми розуміємо, ми готові будемо вийти на імплементацію в будь-який день. Але сьогодні така робота ще не закінчена”, – наголосив Олександр Єфремов.

ДОВІДКА

18 жовтня 2011 року у Санкт-Петербурзі керівники урядів країн СНД, у тому числі прем’єр-міністр України Микола Азаров, підписали договір про зону вільної торгівлі у рамках Співдружності. Документ скасовує імпортні та експортні мита з низки товарів. Кабінет міністрів України схвалив договір ще 9 листопада. Договір про ЗВТ підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова і Киргизія. Договір не підписали Азербайджан, Туркменистан і Узбекистан. Разом із тим, було заявлено, що ці країни планують приєднатися до нього. Угода про створення ЗВТ між Україною та СНД передбачає правила, аналогічні тим, що діють в рамках Світової організації торгівлі. У політикумі точаться дискусії навколо того, чи суперечить вступ України до ЗВТ раніше підписаній угоді зі СОТ, але консенсусу з цього приводу наразі не знайдено. 

Тим часом, спікер Держдуми Сергій Наришкін, який учора, 20 лютого, відвідав Київ, після зустрічі зі спікером українського парламенту Володимиром Литвином повідомив, що Державна  Дума Росії і Верховна Рада України одночасно ратифікують Угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) у рамках країн-учасниць СНД.

“Досягнуто домовленості про одночасний, синхронний розгляд цього важливого документа, прийняття якого означатиме суттєве полегшення умов здійснення торгових операцій між господарюючими суб’єктами наших двох країн”, –  сказав Сергій Наришкін.

На зустрічі із секретарем РНБО України Андрієм Клюєвим сторони висловили сподівання, що у поточному році будуть завершені всі процедури, і ЗВТ запрацює. 

Сергій Наришкін також заявив, що під час зустрічі з Литвином було досягнуто домовленості про ратифікацію Угоди про порядок перетину кордону жителями прикордонних територій України та Росії. Наришкін уточнив, що дану Угоду в Росії ратифікувати не треба, а ВРУ поставить це питання на ратифікацію вже 22 лютого. Також, за словами російського спікера, обговорювалося відкриття та функціонування інформаційно-культурних центрів, “що буде сприяти розширенню гуманітарної співпраці між двома нашими країнами”. Однак, зрозуміло, що це є лише антуражем, символічним доповненням до того, щоб розв’язати два найважливіших питання. Для Росії це політичне питання ратифікації Україною Угоди про ЗВТ, а для України – зниження ціни на блакитне паливо. При чому ці речі нерозривно пов’язані. Як відомо, на вступі України до ЗВТ наполягає прем’єр-міністр Росії Владімір Путін. Ще торік у квітні він попередив, що в разі вступу України до Зони вільної торгівлі з Євросоюзом, РФ посилить митний контроль.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8395 / 1.56MB / SQL:{query_count}