Українські новини: телеграф

Нові батьки українських дітей

У 2011 році іноземці усиновили 970 дітей з України. Про це заявила начальник відділу по роботі з документами іноземних громадян департаменту щодо усиновлення та захисту прав дитини Мінсоцполітики Вікторія Яловська. За її словами, найбільше маленьких українців усиновили громадяни США – 519 випадків. “Найактивніше українських дітей всиновлюють громадяни Італії (294), Іспанії (40), Франції (37) та Ізраїлю (23)”, – розповіла чиновниця. Усиновленням дітей цікавляться іноземці віком до 40 років. Чиновниця повідомила, що за кордоном питання про усиновлення може розглядатися від 1,5 року. “У той же час в Україні, коли іноземці вже отримали право стати кандидатами на усиновлення, у них буде всього 2-3 тижні і три прийоми на те, щоб визначитися зі своїм вибором.В українців таких обмежень немає”, – підсумувала Яловська. Сьогодні 27 тисяч дітей-сиріт в Україні чекають усиновлення.

Політичні гроші віддали дітям

Народні депутати від фракції БЮТБ Роман Забзалюк та Андрій Кожем’якін передали центру дитячої онкогематології при лікарні “Охматдит” 450 тисяч доларів. Кожем’якін зазначив, що відповідні кошти були зібрані Забзалюком у рамках благодійної акції. Представник опікунської ради центру зазначила, що на ці кошти будуть закуплені 38 позицій медикаментів, необхідних для лікування дітей.

В Україну їде Наришкін

19-20 лютого відбудеться перший візит голови Державної Думи РФ Сергія Наришкіна в Україну. Про це повідомили в Управлінні зв’язків з громадськістю і взаємодії зі ЗМІ Держдуми. У програмі візиту заплановані зустрічі з першими особами України. Серед них – обговорення з Литвином питань, пов’язаних з формуванням Міжпарламентської комісії та порядком її роботи на 2012 рік. “Також планується обговорити актуальні питання російсько-українського співробітництва в економічній, гуманітарній та культурній сфері”, – йдеться у повідомленні.

Демаркація кордону

Перший прикордонний знак на російсько-українському сухопутному кордоні з’явиться навесні-влітку цього року. Про це ForUm’у повідомив заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін. “Після розробки і узгодження всіх необхідних документів почнеться практична демаркаційна робота на місцевості. Розраховуємо, що це відбудеться навесні-влітку 2012 року, так що чекати залишилося недовго”, – зазначив він. За словами дипломата, демаркація кордону не створить складностей для взаємних поїздок громадян двох країн. Карасін додав, що залишається не до кінця врегульованим питання про морський кордон у Керченській протоці та Азовському морі.

100 тисяч на безпритульних

ООН виділила 100 тис. дол. на допомогу українцям без постійного місця проживання, які страждають від морозів. Ці кошти були надані ООН на прохання Міністерства соціальної політики та Товариства Червоного Хреста України і будуть скеровані для надання першої допомоги постраждалим, а також забезпечення жебраків обігрівом, теплим одягом та взуттям, профілактичними медичними засобами, предметами особистої гігієни, гарячим харчуванням.
 

Розміри української гостинності

Уряд встановив квоту імміграції до країни на 2012 рік. Як йдеться у розпорядженні Кабміну вiд 15 лютого, цього року Україна офiцiйно готова прийняти 8 217 iммiгрантiв, зокрема: понад 1600 – до Києва, бiльше нiж 1 тис – до Одеської областi, понад 850 – до Харкiвської, бiльше нiж 600 – до Донецької областi, понад 400 – до Криму. Найменшу квоту передбачено для Волинської (32) та Сумської (49) областей. 
Найбiльшу кiлькiсть iммiгрантiв, яких приймають, передбачено для батькiв, чоловiка або дружини iммiгранта, неповнолiтнiх дiтей iммiгранта, а також осiб, якi є братом або сестрою, дiдом чи бабою, онуком чи онучкою громадян України. Київ може прийняти 25 дiячiв науки i культури, iммiграцiя яких вiдповiдає iнтересам України, iншi регiони – по десять. Квоти для висококвалiфiкованих фахiвцiв не передбачено, проте без обмеження бiльшiсть регiонiв України прийме осiб, “якi здiйснили iноземну iнвестицiю в економiку України iноземною конвертованою валютою на суму не менше нiж 100 тис. доларiв США, зареєстровану в порядку, встановленому Кабмiном”.

Рейтинг очільників

Згідно голосування, оголошеного телеканалом TVi, половина українців вважає, що українську опозицію повинна очолити Юлія Тимошенко, чверть сподіваються на Анатолія Гриценка, а кожен десятий – на Олега Тягнибока, Арсенія Яценюка та Віталія Кличка. Про це оголосили в ефірі програми “Вечір з Миколою Княжицьким” на каналі TVi увечері в четвер, 16 лютого. За результатами платного sms-голосування, Тимошенко набрала 47%, Гриценко – 26%, Тягнибок – 12%, Яценюк – 8%, Кличко – 6%. Питання звучало таким чином: “Хто має очолити українську опозицію?” У голосуванні взяли участь 13,5 тис. українців.

Розплилися навсібіч

Чорноморський флот РФ незаконно використовує чотири десятки причалів у Севастополі. Про це журналістам повідомив перший заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Сергій Савенков під час відвідування ДП “Севастопольський морський торговий порт”. 
“На жаль, зовсім нещодавно ми з’ясували, що 38 причалів, які використовуються Чорноморським флотом Російської федерації, не увійшли до міжурядової угоди. Тому зараз ставиться питання про те, що потрібно їх або повернути місту, або надавати за них якусь компенсацію”, – сказав він. За словами Савенкова,  це виявили під час інвентаризації і “зараз ми, як гостинні господарі, звичайно, запитуємо: як бути і що робити, справедливість має бути”

Спонсори реформ

Світовий банк (СБ) виділятиме Україні 500 млн доларів щорічно. Такі суми закладені у новій програмі партнерства між Світовим банком та Україною, повідомляє радіо “Ера-fm”. Програма спрямована на поліпшення ділового клімату. Усі кошти підуть на реалізацію реформ в освіті та охороні здоров’я, у сфері ЖКГ та управління бюджетом. Окрім того СБ надаватиме НАК “Нафтогаз України” допомогу в модернізації газотранспортної системи. “Зокрема, донори очікують на приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) та на зменшення викривлень цін у газовому, електроенергетичному і теплопостачальному секторах (уряд України заявив про свій намір приєднатися до ЕІТІ, хоча істотного прогресу в цьому питанні не спостерігається)”, – відзначають у СБ. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8197 / 1.59MB / SQL:{query_count}