США заступилися за українського вченого

Директор Інституту сорбції та ендоекології НАНУ Володимир Стрєлко, якого в Україні підозрюють у шпигунстві, не пересилав до США документи, що містять таємну інформацію.

Директор Інституту сорбції та ендоекології НАНУ Володимир Стрєлко, якого в Україні підозрюють у шпигунстві, не пересилав до США документи, що містять таємну інформацію.

Про це йдеться в коментарі посольства США в Україні. “Володимир Стрєлко – відомий і авторитетний вчений, який багато років бере участь у міжнародній науково-дослідній співпраці”, – відзначили в посольстві. Як повідомили дипломати, Стрєлко брав участь в проекті швидкого розпізнавання токсичних забруднювачів у навколишньому середовищі і залучений також до іншого, щодо розробки та дизайну систем зберігання енергії на основі нанорозмірних матеріалів для просторового застосування.
У посольстві зазначили, що українське Міністерство освіти і науки дало Інституту дозвіл для подання на фінансування цих дослідницьких проектів США, а НАН України фінансуватиме один з них.
“В рамках цих наукових проектів відбувається двосторонній обмін звичайною, неконфіденційною дослідницькою інформацією”, – сказано у коментарі.
Цього тижня академік Володимир Стрєлко повідомив, що СБУ підозрює його у витоку за кордон таємної інформації. Вчений стверджує, що дії СБУ було інспіровано його недоброзичливцями. За його словами, раніше йому доводилося відстоювати інститут у боротьбі з рейдерами, які також залучали на свій бік силовиків. В СБУ заявили, що Стрєлко просив своїх підлеглих переслати до США документи, які є конфіденційною власністю держави і не можуть бути передані третій стороні
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8125 / 1.53MB / SQL:{query_count}