Українські новини: телеграф

МВС і МНС об’єднають восени

Об’єднання Міністерства надзвичайних ситуацій та Міністерства внутрішніх справ відбудеться не раніше парламентських виборів. Про це повідомив начальник управління зв’язків з громадськістю МВС Володимир Поліщук. “Я думаю, що це питання буде обговорюватися не раніше Євро–2012, а можливо, навіть після виборів (парламентських – “Пошта”)”, – повідомив він. При цьому В. Поліщук зазначив, що зараз це питання не розглядається, оскільки є нагальні питання щодо забезпечення громадського порядку під час Євро-2012і під час виборчого процесу.

Духівника-дебошира відсторонили

Священика Київської митрополії УПЦ МП, затриманого за водіння авто у нетверезому стані, відсторонили від служіння на три місяці. Крім того, його зобов’язали нести послух церковного читця протягом трьох місяців, повідомляє “Православие в Украине”. Сам священик попросив вибачення у громади за свій вчинок, він висловив жаль з приводу своєї поведінки на дорозі та зі співробітниками ДАІ. “Щиро каюся у скоєному. Саме таким чином мене відвідав Господь, і це стало для мене хорошим уроком. Наближається Великий піст, який завжди супроводжує боротьба з гріхом, посилюються спокуси, ворог невсипно бореться у нас. Хочу підкреслити: те, що відбулося – це мій особистий гріх. Нехай ця ситуація не стане спокусою для всіх, хто любить Христа, не похитне вашу віру. Ще раз прошу вибачення у Бога і у вас”, – зазначив він. Нагадаємо, 8 лютого священик був затриманий міліцією за водіння у нетверезому стані. При затриманні він поводився неадекватно.

Провалений сезон

Туристичний сезон на Закарпатті провалений. Так стверджує голова правління ЗАТ “Закарпаттурист” Наталія Товтин. Якщо на період новорічних свят турбази ще були заповнені, то після 15 січня – справи кепські. Далися взнаки й погодні умови: когось злякали повідомлення про сильні морози в Карпатах, когось – про сходження снігових лавин. Де саме є їхня загроза – туристи не дуже уточнювали, просто відмовилися від заброньованих місць.

Євротаксі готують у Донецьку

До роботи на Євро-2012 Донецьк планує залучити близько 600 автомобілів таксі. Задля комфорту іноземних гостей в службах таксі цілодобово будуть працювати два диспетчери зі знанням іноземної мови, інформує сайт приймаючого міста Донецьк. Окрім цього, влада міста планує підвищити рівень обслуговування пасажирів, що користуються послугами таксі і удосконалити систему оплати цих послуг. Автомобілі планують обладнати спеціальними платіжними терміналами, щоб пасажири мали можливість розрахуватись за послуги перевезення ще й банківськими картками.

Донецький аеропорт знов подорожчав

Уряд збільшив фінансування забезпечення розвитку Донецького аеропорту на 300 млн грн – до 6,279 млрд грн. Відповідні поправки уряд вніс в Державну цільову програму підготовки до Євро-2012 постановою №90 від 30 січня 2012 року. Уряд, зокрема, зменшив фінансування цих робіт у 2011 році на 518 млн грн – до 2,571 млрд грн, але при цьому збільшив фінансування на 2012 рік на 817,4 млн грн – до 1,101 млрд грн. Кошти на виконання робіт із забезпечення розвитку аеропорту будуть державними. 
 

Паспортна спроба №2

Кабмін знову подасть у Верховну Раду законопроект про біометричні паспорти. Про це вчора повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович після засідання уряду. “Цей проект закону без жодних зауважень був схвалений Кабінетом Міністрів і сьогодні буде надісланий до парламенту для розгляду”, – сказав він. Міністр відзначив, що в оновленому проекті передбачено, що документ, за яким громадяни зможуть перетинати кордон, матиме електронний чип, у якому буде оцифроване зображення особи, підпис і дані біометрики, зокрема відбитки двох пальців. 
“В усіх інших документах нічого такого не передбачається”, – сказав Лавринович. Нагадаємо, минулого тижня Верховна Рада відхилила проект Закону “Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України”, яким, зокрема, передбачалося впровадження біометричних паспортів. Таким чином, парламент підтримав вето президента на цей закон від 21 жовтня 2011 року.

Суми на квадрат житла

Вартість будівництва одного квадратного метра житла в середньому в країні не має перевищувати 5 тисяч гривень. Про це йдеться у наказі Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, повідомляє радіо “Ера-fm”. У документі Мінрегіонбуд затвердив і рекомендує до застосування показники опосередкованої вартості спорудження житла зацікавленим сторонам. За розрахунками відомства, найвищі показники вартості будівництва житла встановлені для Києва (5649 грн/кв. м), Севастополя (5112 грн/кв. м) і загалом Криму (5175 грн/кв. м). Найнижча опосередкована вартість будівництва житла у Кіровоградській (4155 грн/кв. м), Житомирській і Закарпатській (4112 грн/кв. м) областях. За даними Держкомстату, в експлуатацію введено 9,4 млн квадратних метрів житла. 

Кожному по картці

35 мільйонів українців обзавелися банківськими картками. Про це вчора на прес-конференції повідомив старший дослідник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віталій Кравчук, передають УНН. Кравчук відзначив, що у 2011 році обіг за картковими операціями становив 43% ВВП України. До того ж, каже експерт, вітчизняна мережа банкоматів лише трохи поступається країнам ЄС. “Однак ключова функція платіжних карток – розрахунки у торгових мережах – менш поширена, ніж у Європі, і становить 7% від товарообігу України”, – наголосив економіст. На його думку, найближчим часом картка залишиться засобом зняття коштів в Україні, а не розрахунковим інструментом.

Відновлено наукову співпрацю

Україна і Європейський Союз відновили дію Угоди про наукове і технологічне співробітництво на наступні п’ять років. Про повідомляє Укрінформ із посиланням на представництво України при ЄС. Ця угода створює юридичну базу для координації дій України та Євросоюзу у сфері наукової та технологічної співпраці. Зокрема, вона повинна надати імпульс для інтеграції українських наукових установ до європейського дослідницького простору та використання ними інструментів і механізмів забезпечення актуальних досліджень і розвитку. “Доступ до сучасних європейських науково-технологічних розробок сприятиме відновленню позицій України як країни-постачальника, а не тільки споживача високотехнологічної продукції”, – упевнені у Представництві України при ЄС. 
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0352 / 1.6MB / SQL:{query_count}