Українців тримають у полоні в Африці

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова сподівається, що українці, які перебувають під арештом у Лівії, найближчим часом повернуться додому, інформує УНІАН. 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова сподівається, що українці, які перебувають під арештом у Лівії, найближчим часом повернуться додому, інформує УНІАН. 

За словами омбудсмена, вона не може назвати конкретну дату, оскільки це може негативно вплинути на переговорний процес. Як зазначила Ніна Карпачова, влада України спільно з міжнародними організаціями робить усе можливе, щоб повернути українців на батьківщину. 
За даними уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в Лівії під арештом перебувають 28 українців. За її словами, потрібний час, щоб довести їхню невинність, зважаючи на те, що деякі обвинувачення на їхню адресу мають виразно кримінальний характер. “Ситуація в Лівії дуже небезпечна, але наша держава робить усе можливе, щоб її громадяни повернулися на батьківщину”, – наголосила Ніна Карпачова. 
Нагадаємо, що у вересні минулого року стало відомо про затримання в Лівії майже двох десятків українців. Національна перехідна рада Лівії стверджувала, що українці нібито воювали як найманці на боці полковника Муаммара Каддафі. Натомість самі бранці переконували, що працювали у країні за контрактом з однією з російських фірм, яка експлуатувала нафтові свердловини на Півночі Африки. За повідомленнями Міністерства закордонних справ України, бранців утримували в нормальних умовах. Вони жили у звичайних будинках, а не в тюремних камерах, по двоє в кімнаті, були забезпечені гарячою водою, опаленням, кондиціонерами. 
Восени минулого року з’явилася неофіційна інформація, що Національна перехідна рада Лівії нібито вимагає за українських полонених викуп у 28 мільйонів доларів – по мільйону за людину. Але пізніше українське МЗС спростувало цю інформацію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8778 / 1.53MB / SQL:{query_count}