Люди різні, патріотизм один

Соціологи кажуть, що українці на сході і заході України однаково люблять свою державу

Соціологи кажуть, що українці на сході і заході України однаково люблять свою державу

Мешканці Донецька та Кіровограда, як і львів’яни, є патріотами України. Про це у Львові на прес-конференції “Україна: Захід. Центр. Схід – єдність в розмаїтті” сказав соціолог, засновник групи компаній “Research & Branding Group” (Київ) Євген Копатько, репрезентуючи результати соцдослідження громадської думки жителів Львова, Кіровограда та Донецька з актуальних соціально-політичних питань. 
Результати дослідження свідчать, що у Львові патріотами себе вважають 84%, у Кіровограді 63% і  у Донецьку 53% респондентів. “Не думайте, що хтось більше, хтось менше любить Україну. Просто ментальні особливості різні. Ми по-різному дивимося на такі речі. Те, що для львів’ян є беззаперечним пріоритетом в якихось діях, думках, то для донеччан це дещо по-іншому. Там не менше патріотів, які люблять свою країну, просто там це може бути більша концентрація на місцевому патріотизмі”, – зазначив Євген Копатько.
Більшість жителів трьох українських міст (від 70% у Кіровограді до 84% у Донецьку) не вважають для себе особисто важливим брати участь у політиці.
Порівняння думок мешканців трьох міст щодо рівня розвитку демократії в Україні показує, що більшість львів’ян (57%) вважають, що Україна знаходиться в процесі становлення демократії, більшість кіровоградців (50%) вважають, що Україна не є демократичною державою, а думка мешканців Донецька розділилася: 38% донеччан вважають, що Україна не є демократичною державою і 37% вважають, що наша країна знаходиться в процесі становлення демократії.
Також Євген Копатько наголосив на тому, що Україна дуже не солідарна нація. “Це ми бачимо у будь-якому місті. Так як ми відносимося один до одного, таке життя ми й маємо”, – каже соціолог.
“Як би ми не навіювали людям, що ми єдина монолітна нація, ми – різні. Але якраз ця єдність будується на тому різноманітті, яке існує. Якщо відійдемо від тих стереотипів, які самі собі намагалися нав’язати, що ми абсолютно всі однакові і думаємо однаково, якраз соцдослідження виявляють, що ми не думаємо однаково. Між тим, більшість людей у Донецьку абсолютно толерантно відносяться до львів’ян, як і львів’яни до донеччан”, – каже Євген Копатько.
Опитування проводили з 10 до 25 листопада 2011-го компанія Research & Branding Group (Київ) спільно з Українським фондом “Громадська думка” (Львів) і компанією ДІАЦ (Донецьк) серед мешканців Львова, Кіровограда і Донецька. Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю. Обсяг вибіркової сукупності склав по 400 чоловік в кожному місті. Середня похибка вибірки становить +-3,5%.

Інтерес до політики (Львів, Кіровоград, Донецьк) 

grafik_3.jpg

Чи можете Ви назвати себе патріотами України? 

grafik_6.jpg 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8402 / 1.55MB / SQL:{query_count}