Нове “вікно” на кордоні з Польщею

До Євро-2012 мають відкрити пункт пропуску “Будомєж-Грушів”

До Євро-2012 мають відкрити пункт пропуску “Будомєж-Грушів”

Пункт пропуску “Будо­мєж-Грушів” (Львівська область) на кордоні із Польщею нарешті відкриють. Це має статися до початку Євро-2012. За інформацією заступника міністра фінансів Польщі, начальника Митної служби РП Яцека Капіци, інфраструктуру для українських та польських служб розмістять на польській стороні кордону. 

“Скоро відкриється новий пункт пропуску – “Будомєж-Грушів”, де інфра­структура для українських та польських служб буде на польській стороні кордону. Українська сторона у травні збудує дорогу до цього пункту пропуску, і його буде відкрито до Євро-2012. З польської сторони інфраструктура цього пункту пропуску повністю готова”, – каже глава польської митної служби. Він також наголосив, що про будівництво дороги до цього пункту пропуску він дізнався 24-25 січня під час зустрічі з українською делегацією у Львові.

“Загальний митний та прикордонний контроль на польській стороні кордону не суперечить правилам Шенгену. У зв’язку з цим хочемо, щоб ця практика залишилася і після Євро-2012. Вона на постійній основі вже діє у пункті пропуску “Кросценко-Смільниця” (Львівська область – “Пошта”)”, – додав він. 

Митний перехід “Будомєж-Грушів” почали будувати 2010-го. Польська сторона витратила 200 мільйонів злотих і доволі швидко справилася з будівництвом. Ще торік у вересні польське Радіо-Жешув повідомляло, що з польської сторони вся інфраструктура готова, натомість із українського боку жодні роботи не ведуться і дорога з Польщі в Україну веде просто в лісові хащі. Українці зволікали до останнього і неспроможні були навіть підвести дорогу до кордону. 

Новий пункт пропуску передбачає 16 смуг руху (по вісім з кожної сторони), з яких чотири смуги передбачено для приватних автомобілів, дві – для мікроавтобусів та ще дві для автобусів. Його пропускна здатність становитиме 3 тисяч авто та 8 тисяч осіб за одну добу, що дозволить скоротити час перетину кордону. 

Нагадаємо, на понад 500 кілометрах спільного українсько-польського кордону функціонує лише шість автомобільних і шість залізничних пунктів пропуску. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7639 / 1.54MB / SQL:{query_count}