Навіщо нам “Хюндай”?

На Крюківському вагонобудівному заводі виготовили перший український експрес

На Крюківському вагонобудівному заводі виготовили перший український експрес

ДОВІДКА

Як уже повідомляла “Пошта”, Міністерство транспорту 16 грудня минулого року підписало контракт із корпорацією “Хюндай” (Республіка Корея) про закупівлю десяти швидкісних електропоїздів у дев’ятивагонній комплектації кожен. Ці поїзди мають вирішити всі транспортні проблеми Україні, пов’язані з перевезенням пасажирів до Євро-2012. Потяги були придбані за рахунок держбюджету і коштів залізниці. Фінансування 85% від загальної вартості 10 електропоїздів (261 мільйон доларів США) буде здійснюватися за рахунок кредитних коштів “Ексімбанку” Республіки Корея. Як розповів віце-прем’єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колєсніков, кредит від “Ексімбанку” наданий під 4,8% річних строком на 10 років. Перші два поїзди виробництва “Hyundai” прибудуть в Україну вже наприкінці лютого 2012 року, чотири – до початку травня. Ці шість електропоїздів з’єднають між собою чотири міста, що прийматимуть Євро-2012. Решта чотири поїзди залізниця отримає після проведення чемпіонату. Перевагою корейських електропоїздів є їхня здатність їздити на ділянках колії з постійним та змінним струмом. Сьогодні ж рух поїздів потребує заміни локомотивів під час переїзду ділянок з різним струмом. 

На Південній залізниці завершилися випробування нового швидкісного міжрегіонального поїзда локомотивної тяги виготовленого на Крюківському вагонобудівному заводі. Поїзд підвищеного комфорту здатен розвивати швидкість до 200 км/год., а конструкційна швидкість – 220 км/год! Однак, наразі на українських коліях потяг зможе розвинути швидкість лише 160 км/год.

Він складається з дев’яти пасажирських вагонів останнього покоління виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. У складі поїзда два вагони першого класу (в кожному – 64 місця), два вагони першого класу з салоном для VIP-пасажирів (у кожному – 52 місця плюс 8 місць для VIP-пасажирів), три вагони другого класу (по 94 місця), один вагон другого класу, пристосований для перевезення пасажирів в інвалідних колясках (82 місця та два місця для інвалідів) та один вагон третього класу (112 місць). Загальна кількість місць – 726. У вагонах є обладання, яке дозволяє використовувати безпровідний інтернет Wi-Fi, кожне місце пасажира оснащене розеткою. Всередині та зовні вагони обладнані 24 відеокамерами стеження. Кузов вагонів виготовлений із нержавіючої сталі з гарантійним терміном служби не менше 50 років.

Поки що Крюківському вагонобудівному заводу дозволили виготовити дослідну партію з 10 поїздів по 9 вагонів у кожному. “Якщо Укрзалізниця матиме фінансову можливість, вона, безумовно, придбає ще не один склад”, – запевнив голова міжвідомчої комісії, яка приймала в експлуатацію швидкісний потяг, перший заступник гендиректора “Укрзалізниці” Микола Сергієнко. Перший український експрес буде курсувати між Києвом та Харковом. 

MVK_Harkov_2.jpg

MVK_Harkov_7.jpg

Obkatka_1.jpg 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8079 / 1.56MB / SQL:{query_count}