Футбол без кордонів

Готуючись до Євро-2012 митники України та Польщі домовилися про спрощений перетин кордону для фанів і започаткували проект пришвидшеного огляду вантажівок

Готуючись до Євро-2012 митники України та Польщі домовилися про спрощений перетин кордону для фанів і започаткували проект пришвидшеного огляду вантажівок

Перетин українсько-польського кордону для футбольних уболівальників під час Євро-2012 буде максимально спрощеним і швидким. Про це у Львові  цього тижня домовилися митні відомства України та Польщі.

Генеральний директор Митної служби Республіки – заступник міністра фінансів Польщі Яцек Капіца та голова Державної митної служби України (ДМСУ) Ігор Калєтнік зустрілися у Львові та підписали декілька угод про спрощення та прискорення перетину кордону.

“Зелений” коридор для фанів 

Для уболівальників у пунктах пропуску виділять окремі смуги – так званий “зелений коридор”. За словами Яцека Капіци, перетин кордону пришвидшать і для автобусних груп, і для пасажирів залізниці, і піших уболівальників.

“Ми хочемо запровадити у випадку організованих автобусних перевезень “прикордонний букінг”, тобто, щоб митні служби отримували попередню інформацію від туроператорів про автобуси, які перевозять відвідувачів Євро-2012. Інформацію про те, який номер автобуса, з якою кількістю пасажирів, в який приблизно час на прикордонному переході буде. Таким чином зможемо раніше приготуватися до швидкого оформлення автобуса із вболівальниками, щоб обмежити час і напруження, пов’язані з перетином кордону”, – зазначив Яцек Капіца.

Митний огляд поїздів буде відбуватися в момент переїзду поїздів між останньою станцією з боку виїзду і першою станцією з боку прибуття – так, щоб не змушувати пасажирів чекати на переході.

ДО ТЕМИ

Як повідомляв раніше Інформаційний центр “Україна-2012”, під час Євро-2012 цьогоріч між Україною і Польщею щодня курсуватимуть до 17 поїздів, які перевозитимуть близько дев’яти тисяч пасажирів. 

“Згідно з планами, під час чемпіонату в Україну щодня їздитиме 17 поїздів. Більшість з них курсуватиме через пункти пропуску Дорогуськ-Ягодин (Волинська область) і Перемишль-Мостиська (Львівська область). Поїзди зможуть перевозити щодня близько дев’яти тисяч пасажирів”, – сказав директор Польських залізничних комунікацій Януш Маліновський в коментарі Polska Agencja Prasowa. Детальний розклад поїздів під час чемпіонату, ймовірно, буде відомий в березні завдяки чому продаж квитків став би доступним за три місяці до початку чемпіонату. Він також зазначив, що спочатку відбудуться консультації з представниками перевізників з різних країн про укладення міжнародних маршрутів, потім узгоджуватиметься рух поїздів по країні, а в кінці – регіонального і локального сполучень. 

“Порожняк” оглядатимуть скоріше

Сторони також підписали протокол про започаткування пілотного проекту “Fast way” (з англійської – “швидкий шлях”). Йдеться про спрощений огляд порожніх вантажівок одночасно українськими та польськими митниками. 

 “Ідею проекту “Fast way” подала польська сторона, наші спеціалісти відпрацьовували її протягом трьох місяців. Суть у тому, що порожні транспортні засоби будуть мати окремий шлях переміщення і митний контроль здійснюватиметься лише один раз – на виїзді з країни. Ми сподіваємося, що це майже вдвічі пришвидшить проходження кордону, розділить смуги вантажних транспортних засобів з товаром і без нього. Для України це дуже актуально, адже 70% транспортних засобів, які виїжджають з України, є саме порожні. Така ж статистика щодо польської сторони”, – пояснив голова Ігор Калєтнік.

Уже наприкінці червня “Fast way” планують випробувати на тих пунктах перетину, на яких є найбільші потоки вантажівок. Це “Краківець – Корчова”, “Гребенне – Рава-Руська” та “Дорогуськ – Ягодин”.

Голова ДМСУ зазначив, що спрощення митних процедур, започатковані на “Євро-2012”, у перспективі зможуть діяти і в звичайних умовах, якщо підтвердять свою ефективність. 

Сьогодні спільний контроль на українсько-польському кордоні здійснюється в пунктах пропуску “Смільниця-Кросценко” та “Устилуг-Зосін”. Українські митники пропонують поширити його дію на інші пункти пропуску на українсько-польському кордоні. Відбуватиметься спільний контроль на польській стороні.

Львівська митниця серед кращих

Під час візиту до міста Лева, головний митник країни зазначив, що роботою Львівської митниці задоволений. Зокрема, за його інформацією, митниця перевищила план за 2011 рік. Завдання на 2012-ий – зібрати ще більше. 

“Загалом Державній митній службі України доведено план Міністерства фінансів – 121 млрд грн. Майже 115 млрд грн перерахували до держбюджету минулого року, а це більше за план Мінфіну на 10 млрд грн. Якщо ж порівнювати з 2010-м роком, то це більше на 30 млрд грн. Ріст податків загалом по митній системі очікуємо на 20%. Прогнозовані показники 2012-го, які доведені до ДМСУ, будуть виконані і Львівською митницею, і загалом службою”, – підкреслив Ігор Калєтнік.

За його словами, Львівська митниця посіла сьоме місце у рейтингу митних установ за обсягом стягнення податків до держбюджету, і має ще великі резерви росту.

“Ми бачимо, що резервів у нас надзвичайно багато. Якщо брати у вимірі переміщення через кордон, то за 2011-ий на Львівщині через кордон пройшло 3,5 мільйони транспортних засобів з яких понад 500 тисяч – це вантажний транспорт, більше 11 мільйонів пасажирів, 4,4 тисячі літаків”, – повідомив голова ДМСУ. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8638 / 1.59MB / SQL:{query_count}