М’ясо за сир

Між Росією та Україною почалася харчова війна 

Між Росією та Україною почалася харчова війна 

У відповідь на звинувачення Росії у тому, що українські сири не відповідають якості, Державна ветеринарна служба України заявила, що система контро­лю при продажі в роздріб м’яса в Росії загрожує епізоотичному благополуччю України. Про це йдеться в повідомленні Держветслужби за підсумками зустрічі голови відомства Івана Бісюка і заступника голови Россільгоспнагляду Євгена Непоклонова.

“На думку українських фахівців, такий стан справ створює умови для подальшого поширення захворювання територією Росії, загрожуючи при цьому епізоотичному благополуччю сусідніх держав”, – зазначено в ньому, повідомляють Ukranews.

ДО ТЕМИ

У вівторок, 17 січня, прем’єр Микола Азаров спростував заяви російської сторони. “Я спробував сири, ознайомився з технологією (виробництва – “Пошта”), і я можу своїм російським партнерам та колегам сказати, що треба ще постаратися, щоб російські заводи виготовляли сири такої якості. Наша продукція – це продукція високої якості, і дотримуються всі стандарти. Жодних до нас претензій бути не може”, – акцентує глава уряду. 

Зокрема, особливе занепокоєння українських ветеринарів викликає відсутність у Росії єдиної системи наскрізного контролю обігу харчової продукції, що включає в себе контроль безпеки при передпродажному зберіганні, контроль умов реалізації торговельними мережами, а також контроль утилізації харчових відходів. Окрім цього, Іван Бісюк зазначив, що його відомство, яке проходить реорганізацію, забезпечуватиме ефективний контроль по всьому виробничо-технологічному ланцюжку – від поля і до кінцевого споживача. Він також запропонував Євгену Непоклонову скерувати до України групу російських експертів для вивчення особливостей роботи оновленої Держветслужби.

Нагадаємо, 8 січня голов­ний санлікар Росії Геннадій Онищенко заявив, що Росія може піти на обмеження ввезення аграрної продукції з України. Причина цього рішення полягає в тому, що українська влада має намір віддати під нагляд ветеринарної служби повноваження щодо контролю за продовольством і харчуванням. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7630 / 1.54MB / SQL:{query_count}