Українські новини: телеграф

Через теплу зиму подорожчають овочі та фрукти

Фахівці відзначають, що через зависоку як на зиму температуру повітря учасники ринку споживають більше електроенергії для охолодження і вентиляції агропродукції на складах. Додаткові витрати можуть сягнути 30-40%, порівняно з минулим роком, очікують експерти. Природно, на стільки ж може здорожчати й агропродукція. Винятком можуть бути хіба що овочі, які істотно подешевшали після закінчення сезону їх збирання. Наприклад, картопля. Собівартість її зберігання ніяк не вплине на ціну. Адже, як констатують фахівці, зараз попит на картоплю та деякі інші овочі сягнув мінімальних показників у сезоні.

Уряд склав список соціальних продуктів 

Кабмін склав список соціальних харчів – усього 15 категорій товарів, але перелік може бути скоригований. Статус соціальних товарів означає, що уряд має право коригувати ціни на них, обмежувати націнку. Серед цих товарів: борошно пшеничне вищого сорту, хліб, макаронні вироби, крупи, рис, яловичина, крім безкісткового м’яса, свинина, крім безкісткового м’яса, м’ясо птиці, курятина. Ввійшли у список також ковбаса варена, молоко коров’яче, масло вершкове, яйця курячі, олія соняшникова, цукор, овочі.

Виростуть ціни в онлайн-магазинах

За підсумками 2011 р. населення витратило на покупки через інтернет-магазини понад 2,5 млрд доларів, повідомив Павло Сідельов, голова Асоціації учасників електронного бізнесу. Йдеться лише про підрахунок оплати банківськими картками, терміналами самообслуговування та платіжними системами. Розрахунки з онлайн-магазинами готівкою не враховувались. Так, через новий законопроект уряду третина інтернет-магазинів може закритися, а у тих, які залишаться, ціни різко підскочать.

Бібліотека “Політехніки” онлайн 

Бібліотека Національного університету “Львівська політехніка” відкриває нові інформаційні онлайн-ресурси для науковців та студентів. Нещодавно науковці отримали ще програму HINARI, яка надає тестовий доступ усім охочим до цього авторитетного ресурсу, що містить онлайн-колекції з біологічних та медичних досліджень. Це одна з найбільших онлайн-колекцій, опублікованих наукових досліджень “ScienceDirect”, що містить майже 10 мільйонів статей з більш ніж 2500 журналів і понад 6000 електронних книг, довідників, наукових збірників. 

Виставка-конкурс мікроакваріумів

Сьогодні у дитячому еколого-нату­ралістичному центрі відбулося відкриття виставки-конкурсу мікроакваріумів. На вулиці Кубанській, 12, окремо будуть представлені експозиції екзотичних мушлей. Виставка триватиме з 12 до 30 січня, з 12.00 до 18.00.
 

Пенсійні зведення

Середня пенсія в Україні за рік зросла на 94 грн і тепер становить 1246 грн. Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду. Загалом на 1 січня в Україні налічується 13 млн 756,8 тис. пенсіонерів усіх категорій (торік – 13 млн 738 тис. осіб). За оперативними даними, до Пенсійного фонду з усіх джерел фінансування у 2011 році надійшло 197 635,1 млн грн, що, порівнянні з 2010 роком, більше на 14 069,9 млн грн, або на 7,7%. Витрати на виплату пенсій та грошової допомоги за 2011 рік становили 210 805,5 млн грн. Дефіцит ПФУ за 2011 рік – 13 170,4 млн грн.

Скороченням шкіл бути!

Верховна Рада відхилила постанову про введення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання в адміністративно-територіальних одиницях, де такі навчальні заклади становлять менше половини від їхньої загальної кількості. За проект постанови в середу проголосували тільки 66 депутатів. Виступаючи з парламентської трибуни, автор законопроекту Андрій Парубій (НУНС) зазначив, що у Донецькій області всього 18,5% шкіл з українською мовою навчання, в Луганській – 22%, у Криму — 1,3%, у Севастополі — 0,3%. Натомість секретар Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Катерина Самойлик заявила, що постанова суперечить Конституції, створюючи дискримінацію за мовним принципом. Проектом постанови пропонувалося ввести мораторій на закриття українських шкіл терміном на п’ять років.

Збавили апетити

Україна удвічі зменшує кількість газу, що закуповуватиметься в Росії. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко. “Ми зменшуємо закупівлю газу у два рази, і з 1 січня у нас відбір буде на рівні 27 млрд куб. м”, – сказав він учора журналістам у Києві. Відповідаючи на запитання, як це узгоджується із газовими контрактами з РФ, Бойко відповів: “Ми будемо закуповувати газу стільки, скільки потрібно для нашої економіки. Якщо в наших партнерів будуть питання, вони можуть їх вирішувати цивілізованим способом”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8771 / 1.57MB / SQL:{query_count}