освітянська “коломийка”

Давно обіцяна реформа міської освіти, найімовірніше, набуде чинності з 1 лютого.

Давно обіцяна реформа міської освіти, найімовірніше, набуде чинності з 1 лютого.

Попри зауваження юридичного управління міської ради, на засіданні у вівторок депутати подолали вето Андрія Садового на ухвалу щодо затвердження Положення про управління освіти. За неї проголосувало 65 депутатів. 
29 грудня на сесійному засіданні Львівської міської ради було прийнято рішення про те, що міське управління освіти безпосередньо підпорядковуватиметься заступникові міського голови з гуманітарних питань. Відповідну ухвалу внесли як додаткове питання. Однак міський голова тоді її заветував. За словами начальника юридичного управління Львівської міськ­ради Гелени Пайонкевич, це було зроблено тому, що ухвала суперечить чинному законодавству.
“Щодо внесення змін до структури Львівської міської ради, то  відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування” та рішення Конституційного Суду, внесення змін до структури рада може приймати виключно за пропозицією міського голови”, – наголошує  Гелена Пайонкевич. “З
1 лютого освіта міста Львова має єдиного керівника, забрано вплив районних адміністрацій. Проте хочу наголосити, що відповідна ухвала прийнята з порушенням чинного законодавства”, – зазначив мер Андрій Садовий. 
Нагадаємо, перші спроби реформування галузі були здійснені ще на початку літа, коли депутати вирішили ліквідувати районні відділи освіти. Це нововведення мало запрацювати з 1 жовтня. Однак, зважаючи на численні звернення освітян, було ухвалено рішення відтермінувати реформу до 1 січня та не ліквідовувати райвідділи освіти, а вивести їх з підпорядкування районних адміністрацій. Саме подвійне підпорядкування і було тоді названо однією з головних проблем.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8963 / 1.53MB / SQL:{query_count}