Росія поглине Україну?

Американський політолог вважає, що США мають працювати на розширення Заходу,щоб не допустити розколу старого світу

Американський політолог вважає, що США мають працювати на розширення Заходу,щоб не допустити розколу старого світу

Збіґнєв Бжезінський, провідний американський геостратег, колишній радник з національної безпеки президента США Джиммі Картера вважає, що Сполученим Штатам треба забезпечити широку співпрацю між основними акторами Європи та світу. Якщо це не вдасться зробити, то є ймовірність, що Росія може поглинути Україну. Про це Бжезінський написав у статті для The Foreign Affairs. 

На його думку, центральним завданням США на наступні кілька десятиліть є оживити країну, сприяючи розширенню Заходу та підлаштовуючись під зростання глобального статусу Китаю. Успіхи США в розширенні Заходу повинні включати комбінування сили з принципами.

“Ширший та готовий до співпраці Захід, від Північної Америки та Європи через Євразію (за участі Росії та Туреччини), та який би закінчувався Японією та Південною Кореєю, сприятиме підвищенню привабливості основних принципів Заходу для інших культур, заохочуючи тим самим поступову появу універсальної демократичної політичної культури”, – пише Бжезінський.  Для того, щоб мати успіх у просуванні та гарантуванні ширшого світу США повинні підтримувати близькі зв’язки з Європою, продовжувати прихильність до НАТО та вітати дійсно демократизовану Росію в Європі. “Впродовж декількох наступних десятиліть у Росії можуть відбутись законні демократичні трансформації за стандартами ЄС та НАТО. Триваючі демонстрації в Росії вже показують утворення молодого середнього класу, котрий все більше інтернаціоналістичний та добре розуміє свої громадянські права. Водночас Туреччина може стати повноправним членом ЄС. Обидві країни можуть стати на шлях інтеграції в трансатлантичне співтовариство. Проте, навіть перед тим як це станеться, між ЄС, США, Туреччиною та Росією може скластися глибша співпраця”, – вважає Бжезінський. Якщо США не будуть успішними в просуванні розширеного світу, це може мати прикрі наслідки. Історичні образи можуть повернутись до життя, можуть розвинутись та вирости нові конфлікти, а також сформуватись короткострокові конкуруючі між собою союзи.

На думку Бжезінського, Росія може використати свої енергетичні активи та пробудити імперські амбіції, поглинувши Україну. За пасивності ЄС деякі європейські держави, такі як Німеччина та Італія суто з економічного інтересу шукатимуть зближення з РФ, а Франція та Велика Британія можуть наблизитись до Польщі та країн Балтики, при цьому вимагаючи додаткових гарантій безпеки від США. Результатом може стати розколотий та все більше песимістичний Захід. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8026 / 1.55MB / SQL:{query_count}