Українські новини: телеграф

“Ганьба!” для Азарова 

Учора, 2 грудня, львів’яни висловили свою оцінку діяльності уряду Азарова під час візиту прем’єр-міністра до Львова. Городяни зустріли величезний кортеж урядовця, що створював затори і незручності для простих водіїв, біля ринку “Шувар”. Сотні переодягнених у цивільне працівників спецслужб перешкоджали львів’янам навіть просто пройти біля ринку. Коли ж кортеж Азарова виїжджав під гучні крики “Ганьба!” і “Владу геть!”, люди у цивільному закривали телекамери журналістам. Влада довела, що боїться потрапляння в теленовини кадрів зі справжньою оцінкою її діяльності. “Уряд, що грабує українців, страшенно боїться. Заховавшись у надзвичайно дорогі авто, антиукраїнська влада навіть не має сміливості поглянути людям в очі. Тому маємо вимести цих злодіїв з України”, – каже голова ЛМО НРУ Валерій Веремчук, який брав участь у пікеті.

Обіцянки глави уряду 

Прем’єр-міністр Микола Азаров учора під час брифінгу у Львові запевнив, що допоможе у вирішенні проблемних питань, які йому озвучила місцева влада. Серед них він назвав питання комунального господарства. “Всі поставлені керівниками питання будуть урядом детально вирішені”, – пообіцяв урядовець. 

У Львові понад 40 тисяч інвалідів 

3 грудня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день людей із обмеженими можливостями. Так, у Львові на обліку в управлінні соцзахисту перебуває понад 42 тисячі львів’ян-інвалідів (це близько 6% населення міста). Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Гроші на пам’ятник Бандері

Львівська облрада перерахує 200 тис. грн на завершення будівництва пам’ятника Степанові Бандері у Львові, інформує прес-служба Львівської облради. “Завдяки економії бюджетних грошей у 2011-му облраді вдалося заощадити і перерахувати на будівництво пам’ятника 800 тис. грн”, – кажуть у прес-службі.

Відновлені вулиці

У Львові цього року відремонтовано близько 460 другорядних вулиць та прибудинкових територій. Ці роботи виконувались за гроші районних адміністрацій. Зокрема, кожному району було виділено на ремонті роботи від 3 до 7 млн грн. У межах цих робіт замінено близько 180 тис. м кв. дорожнього покриття. Загалом відремонтовано близько 20 вулиць, загальною протяжністю 5 км.

Землю поділять

На черговій сесії Львівської облради депутати розглянуть питання повернення українцям землі, яку конфіскувала радянська влада. Це було вирішено на засіданні постійної депутатської комісії з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем обласної ради.

Втручання в пам’ятки?

Львівський держуніверситет внутрішніх справ планує проводити необхідні поточні та реставраційні роботи розташованих на території по вулиці Кривоноса,1 об’єктів Ансамблю костелу св. Казимира, що належить до культурної спадщини ЮНЕСКО. Таку відповідь надіслали із навчального закладу після заяв міських чиновників, що через заплановану будову багатоповерхівки Львів можуть виключити з ЮНЕСКО. Університет інформує, що зараз документація і плани забудови не погоджені з усіма необхідними структурами, отже будівництво не ведеться, а тим часом міські чиновники побоюються, що необхідні дозволи дадуть київські чиновники в обхід міста. 

Потягом зі столиці до Ворохти 

Орієнтовно з 22 грудня з Києва до Ворохти (Івано-Франківщина), як і торік, курсуватиме пасажирський поїзд. Укрзалізниця планує ввести його для забезпечення групових заявок у період збільшення пасажиропотоку – під час зимових та святкових перевезень. Попередньо розробили графік руху поїзда: час відправлення з Києва о 17.23, прибуття до Ворохти о 8.30. У зворотному напрямку відправлення з Ворохти о 19.23, прибуття до Києва об 11.09.

Знайшли дорогі авта

Мінекономрозвитку встановило, що протягом останнього часу органами влади та державними підприємствами здійснено неправомірні закупівлі легкових автомобілів за цінами, які перевищують встановлені постановою граничні суми витрат. Про це повідомляє прес-служба міністерства. Матеріали, підготовлені за результатами перевірки, міністерство передало до Генпрокуратури. Згідно постанови уряду, вартість легкових автомобілів для керівників органів місцевого самоврядування, бюджетних установ і організацій не може перевищувати 60 тис. грн. 

Матимемо новий податок

Міністр регіонального розвитку Анатолій Близнюк ініціює запровадження нового податку для отримання коштів на притулки для бродячих тварин.
“Ми введемо податок для утримання бродячих собак і котів. У державі немає такого податку. Щоб вирішити ці питання, потрібно розділити витрати на кількість населення”, – заявив міністр, пояснивши свою пропозицію тим, що в ЗМІ з’являються публікації, які закликають іноземних громадян бойкотувати Євро-2012 у зв’язку з жорстоким поводженням з бродячими тваринами в країні. Нагадаємо, близько півмільйона людей з усього світу закликали бойкотувати проведення в Україні Євро-2012 через цькування бродячих собак.

Поїсти на п’ять копійок

Депутати Дніпропетровської міськ­ради заклали у Програму розвитку сфер і галузей міського господарства на 2012 рік на харчування безпритульних 23,9 тис. грн. Розділивши цю суму на кількість днів й кількість безпритульних, яких у місті близько 2 тисяч, опозиційний депутат міськради Максим Курячий отримав лише 5 копійок на людину на день. За його словами, на гаряче харчування малозабезпечених громадян, яких у місті близько 90 тисяч осіб, передбачено всього 26,1 тис. грн. На матеріальну допомогу афганцям – 108 тис. На утримання будинків міської ради та створення сприятливих умов праці співробітників передбачено близько 23 млн грн. А на послуги з супроводження та технічну підтримку офіційного інтернет-порталу міськради 178 тис. грн.

Центр для ведмедів

2 грудня у Національному природному парку “Синевир” відбулося відкриття реабілітаційного центру бурого ведмедя за участі Міністра екології та природних ресурсів України Миколи Злочевського. Мета центру – реабілітація особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження, потерпілих від стихійного лиха, утримання конфіскованих тварин, подальша доля яких вирішується в судовому порядку у зв’язку з порушенням законів України, відтворення їх природної популяції, тимчасова перетримка тварин, яких затримано на кордоні через порушення природоохоронного законодавства. 
 

Усім  по лічильнику

Наступного року усі будинки планують оснастити лічильниками обліку тепла. За словами чиновника Мінрегіонбуду Віталія Шаповаленка, термомодернізація будинків є одним із пріоритетів уряду, особливо в умовах зростання цін на енергоносії та зношеності житлового фонду, що призводить 50%-их втрат тепла. “Передбачається закласти в бюджет певні кошти, які дозволять в стислі терміни, в 2012 році, повністю 100% житлових будинків обладнати загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії”, – цитує Шаповаленка радіо “Ера-fm”.

Інвалідність в Україні

В Україні інвалідність мають 2,7 млн осіб. Про це учора повідомив перший заступник міністра соціальної політики України Василь Надрага, передає “Інтерфакс-Україна”. “Число працюючих інвалідів станом на 1 жовтня цього року склало 662 тис., а це практично кожен другий інвалід працездатного віку. Тільки з початку поточного року кількість працюючих інвалідів зросла більше, ніж на 30 тис. осіб”, – розповів заступник міністра. За його словами, станом на 1 грудня 2011 року видатки на реалізацію програм соцзахисту інвалідів склали 4 млрд грн, а до кінця року на відповідні цілі буде скеровано ще понад 775 млн грн. “Це зростання майже на мільярд (більше), у порівнянні з минулим роком”, — констатував Надрага. 

Шанс від Європарламенту

У четвер Європейський парламент у Брюсселі проголосував за ухвалення резолюції щодо України, в якій висловлюється за якнайшвидше парафування Угоди про асоціацію із Україною. Напередодні голосування за резолюцію євродепутат Павел Залевскі повідомив, що ЄП не висуває ніяких умов для парафування Угоди, але ставить у залежність підписання документа від покращення ситуації з демократією. “Ми не хочемо, щоб парафування залежало від чогось. Ми сподіваємося, що парафування покращить ситуацію з демократією у країні”, – цитує слова депутата “Інтерфакс-Україна”. “Ми також думаємо, що парафування Угоди допоможе вирішити проблему Тимошенко і сприятиме звільненню інших ув’язнених, але підписання Угоди буде можливе тільки тоді, коли ми зможемо побачити позитивний розвиток української демократії”, – додав Залевскі. 
Серед основних положень резолюції: намір провести відкладену зустріч із Януковичем; твердження, що Україна може подати заявку на вступ до ЄС за умови дотримання принципів демократії; пропозиція розробити механізм призупинення Угоди про асоціацію Україна-ЄС на випадок, якщо будуть порушуватися його фундаментальні принципи; заклик до українського керівництва забезпечити участь Тимошенко у політичному житті і в майбутніх виборах. У резолюції також міститься пропозиція про можливе надання Україні з боку ЄС допомоги при проведенні “газових” переговорів з Росією.

Старший брат спостерігає

В Україні слідкують за телефонними розмовами та Інтернет-підключеннями. Ресурс “WikiLeaks” представив проект “The Spy Files”: інтерактивна мапа світу, на якій виділено держави, що моніторять телефонні розмови, надсилання SMS, інтернет-підключення. На карті можна побачити навіть компанії, які пропонують рішення для стеження. В Україні, якщо вірити “WikiLeaks”, є дві такі компанії: харківська та київська. Серед клієнтів першої є МВС, Міноборони, СБУ, податкова та Укрзалізниця. У списках другої є й оператори мобільного та фіксованого зв’язку, передає “DT.ua”.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8847 / 1.64MB / SQL:{query_count}