Наші корупційні рекорди

Україна стає усе більш сприятливою до ко­рупції.

Україна стає усе більш сприятливою до ко­рупції.

У останньому звіті міжнародної організації “Transparency International” ми ділимо 152 місце з Таджикистаном – поміж Угандою та Південно-Африканською республікою. Це, до речі, найнижчий показник України за останні десять років.
Усього експерти аналізували ситуацію у 182 країнах. На останніх позиціях перебувають держави Центральної Азії та Африки, які впродовж років потерпають від систематичної корупції. 
Рейтинг “сортує” країни згідно індексів: менші числа – менший опір та намагання змінитись. Україна цього року отримала індекс 2,3. Торік ми мали 2,4, але найбільшим досягненням став 2008-ий – тоді ситуацію оцінили у 2,8. Експерти “Transparency International” зазначають: “У 2011-му  світ сколихнули масові протести проти корупції, безкарності та економічної нестабільності. У багатьох країнах такі протести швидко перейшли від невеликих акцій до масових демонстрацій, об’єднуючи людей із різних соціальних груп. Фон таких подій міг бути різним, однак на кожній із них вимагали одного і того ж: більше прозорості і підзвітності влади”.
В Україні ці твердження добре розуміють, але навряд чи поділяють. Це не перший звіт міжнародної організації, яка застерігає від прямування шляхом Тунісу чи Єгипту. Раніше подібні оцінки висловлювали у “Freedom house”. Однак, наприклад, на непорушне переконання президента, чиновники у нас уже відчули дію нового антикорупційного законодавства: “Дію нового законодавства все більше відчувають ті, хто робив свій бізнес на бюджеті і шукав собі місце на тих посадах, де це можна було робити”. 
При цьому, за його оцінками, “займаються корупцією” 5% суспільства. Невдовзі після його слів з’явилася інформація із СБУ: корупція набирає “більш масових форм та розмірів”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7840 / 1.53MB / SQL:{query_count}