Час “перезавантаження”?

Усе більше українців помічають напругу в українсько-російських відносинах

Усе більше українців помічають напругу в українсько-російських відносинах

“Потепління”, яке відчули наші співгромадяни після обрання нового президента, сьогодні змінюється розчаруванням. На такі висновки наштовхує останнє опитування соціологів із “R&B Group”.

За останній рік кількість українців, які оцінювали сусідські відносини у “теплих тонах”, зменшилася удвічі. Якщо ще торік у грудні 58% українців (рекорд останніх п’яти років) вважали, що маємо хороші, добросусідські відносини із Росією, то листопад 2011-го показує лише 32% таких. І ця спадна тенденція триває понад рік. 

ДО ТЕМИ

У опитуванні “R&B Group” взяло участь 2079 українців із 24 областей та АР Крим. Метод дослідження: особисте інтерв’ю. Вибірка репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю та віком. Похибка не перевищує 2,2%. 

З іншого боку, набирає голосів версія про напругу у взаєминах: із 13% у грудні минулого року і до 24% на кінець листопада. Проте значно більше українців не можуть розібратися, що ж насправді відбувається між Росією та Україною. Відносини настільки ж погані, наскільки ж хороші – так сьогодні вважають 40% наших співгромадян. Теж рекорд.

Для нинішнього президента, який ішов на Банкову із обіцянкою налагодити взаємини із Росією раз і назавжди, це тривожні тенденції. Такі ж, як і зароджені в Донецьку бунти та невпинне падіння довіри до його діяльності. Однак це своєрідний шанс для тих політиків, які можуть запропонувати альтернативну співпрацю із східним партнером. Адже попереду парламентські вибори, відтак хоч у тій мірі, в якій у нас присутня ідеологія та програми партій, можемо очікувати розіграшу “російського питання”. Самі ж українці продовжують сприймати Росію як братню(25%), дружню (26%) та й просто сусідську (22%) країну. Конкурентом РФ бачать 4%, а ворожим утворенням – 2%. Принаймні, такі цифри наводять соціологи “R&B Group”.

З іншого боку, сьогодні в оцінці домінант двосторонніх взаємин більше негативних оцінок. Люди частіше помічають енергетичну залежність, диктат та намагання не відпустити Україну в ЄС, аніж довіру, дружелюбність та спільні цінності. Хоч знову-таки, і це не менш показово, 44% не можуть дати чіткої відповіді, що сьогодні домінує у політиці Росії щодо України. Найбільш проблемним, як і раніше, залишається енергетичне питання.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8657 / 1.54MB / SQL:{query_count}