Мечеть на Щекавиці

Учора, 2 грудня в Києві відкрили першу в столиці мечеть із мінаретом “Ар-Рахма”, що у перекладі з арбської означає “Милосердя”.

Учора, 2 грудня в Києві відкрили першу в столиці мечеть із мінаретом “Ар-Рахма”, що у перекладі з арбської означає “Милосердя”.

 2_kiev-city.pp.u.jpg
Будівництво відбувалося поетапно, за гроші мусульманської громади. Нині мечеть має мінарет висотою 27 м, молитовну залу та освітній центр.
Усе зроблено за традиціями – храм спрямований у бік Мекки, для чоловіків та жінок є окремі входи, також збудовано окрему кімнату для омивання. Знаходиться мечеть у районі із символічною назвою “Татарка”, на вершині гори Щекавиця. Після реконструкції мечеть може одночасно приймати до трьох тисяч мусульман. Нині у Києві проживає біля 60 тисяч віруючих, що сповідують іслам. Ще з кінця ХІХ ст. у різних районах Києва намагалися побудувати мечеть, але весь час щось ставало на заваді. Вже у 1991 р. було закладено перший камінь мечеті “Ар-Рахма”. Вже у 1998 р. після завершення першої частини будівництва в ній по п’ятницях і святкових днях проводилися молитви.
Наприкінці 2004-го КМДА прийняла рішення про додаткове відведення землі і дозвіл на будівництво цілого Ісламського комплексу, куди входять мечеть Ар-Рахма, корпус Духовного управління мусульман України, Медресе і мінарет. Архітектор проекту – заслужений архітектор України Олександр Комаровський.
Фото: kiev-city.com.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8180 / 1.53MB / SQL:{query_count}