Біда патріотизму не шкодить

Попри економічні негаразди українці хочуть мати власну незалежну державу

Попри економічні негаразди українці хочуть мати власну незалежну державу

Сьогодні 82,6% громадян підтримують державну незалежність України. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Так, за даними соціологів, всупереч економічним негараздам і політичним кризам, які спіткали Україну за 20 років, прихильність її громадян до незалежності своєї держави не лише збереглася, але й посилилася.

У день 20-ї річниці референдуму про незалежність, абсолютна більшість респондентів (70% ) вважають, що Україна і Росія повинні бути незалежними державами, “з відкритими кордонами, без віз і митниць”.

При цьому значно менша частка (13%) опитаних вважають, що між Україною і Росією має існувати візовий режим, а частка прихильників створення єдиної держави складає лише 16%.

ДО ТЕМИ

1 грудня 1991-го на загальноукраїнському референдумі 90,3% громадян, які взяли участь у голосуванні, підтримали рішення ВРУ про проголошення державної незалежності України. 

Окрім того, соціологи констатують, що подібна ситуація спостерігається в усіх регіонах України. Так, частка тих, хто вважає, що Україна і Росія повинні бути незалежними, але дружніми державами з відкритими кордонами, без віз і митниць, у західному регіоні дорівнює 67%, у центральному – 75%, у південному –  67%, і 68% – у східному регіоні.

Кількість тих, хто вважає, що Україна і Росія повинні об’єднатися в єдину державу в західному регіоні складає 3%, у центральному – 13%, у південному – 23%, і 25% – у східному.

Водночас, КМІС зазначає, що оскільки участь у голосуванні на референдумі взяли 84,2% тих мешканців України, хто мав тоді право голосу, підтримку державної незалежності в ході референдуму фактично надали 76% її дорослого населення. За ці роки, констатують соціологи, під впливом різних обставин – і політичних, і соціально-економічних – поширеність підтримки незалежності України неодноразово зазнавала коливань, але жодного разу не знижувалася до критичної межі в 50%.

Опитування проводили 4-15 листопада. Методом інтерв’ю опитали 2037 респондентів, які мешкають в усіх регіонах України.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8450 / 1.54MB / SQL:{query_count}