Українські новини: телеграф

Чорнобильцям можуть підняти пенсії

Наступного року чорнобильцям тричі підніматимуть пенсію. Про це вчора під час засідання Кабміну повідомив прем’єр Азаров. “Ми обговоримо новий порядок нарахування пенсій особам, які постраждали від ЧАЕС. Планується, що у 2012 році у три етапи буде проведено збільшення їхніх розмірів”, – сказав він. Азаров також наголосив, що уряд планує  збільшити не тільки мінімальний розмір пенсії чорнобильцям, а й збільшити розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС. Раніше прем’єр-міністр заявляв, що уряд розглядає можливість підвищення пенсій інвалідам-чорнобильцям до 3-4 тисяч грн. Нагадаємо, кілька днів поспіль у Донецьку голодують десятки чорнобильців.

Фінальна приватизація

Кабмін схвалив продаж держпідприємств на три роки вперед. Учора голова Фонду держмайна Олександр Рябченко повідомив, що урядовці затвердили Державну програму приватизації на 2012 – 2015 роки. “Програма приватизації була приємною. Вона зовсім інша”, – зауважив Рябченко. При цьому він відзначив, що у країні є багато компаній, яких не вдалося приватизувати через їхню завищену вартість. Відтак Кабінет Міністрів розглядає варіант, при якому частина інвестицій вкладатиметься у розвиток чинних  підприємств. У цілому, каже Рябченко, ФДМ має намір закінчити процес приватизації за три роки. Нагадаємо, на початку місяця Верховна Рада не захотіла підтримати бажання уряду приватизувати космічну галузь, спиртзаводи і метро.

Кліматична позиція

Україна виступає за продовження дії Кіотського протоколу на 3-5 років, хоч виступає за укладення нового “кліматичного” документа. Із 29 листопада до 9 грудня у місті Дурман (ПАР) відбуватимуться чергові глобальні кліматичні переговори, основною темою яких стануть дискусії про майбутнє Кіотського протоколу. Україна виступає за укладення нової угоди, але прагне деяких поступок. За інформацією “DT.ua”, це, зокрема, збереження статусу країни із перехідною економікою. Натомість керівництво країни готове відмовитися від перенесення на наступний період надлишків національної квоти на викиди вуглекислого газу (це еквівалентно понад 2 млрд доларів – якщо б були покупці). Поки учасники української делегації ще узгоджують позиції із керівництвом країни.

Школи із порушенням санітарії

У кожній п’ятій українській школі виявлено порушення санітарних норм. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я. Із 16 до 22 листопада фахівці міністерства перевірили 1685 загальноосвітніх навчальних закладів, порушення санітарного законодавства виявлено у 330 (тобто 19,5%) установах. Більшість порушень стосуються організації харчування дітей: у 60% це порушення технології приготування страв, умов зберігання продуктів, недотримання санітарно-гігієнічного режиму). Інші порушення стосуються недостатньої укомплектованості закладів медичним персоналом, забезпечення меблями належних розмірів, порушення санітарних правил щодо складання розкладу занять, недотримання санітарно-епідемічного режиму навчальних приміщень та території тощо. За виявлені порушення санітарного законодавства 214 осіб було відсторонено від роботи, на відповідальних осіб було накладено 317 штрафів.
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8605 / 1.55MB / SQL:{query_count}