Українські новини: телеграф

Три чверті українців побоюються повторення економічної кризи, і майже половина готується до її настання.

§   В очікуванні кризи

Три чверті українців побоюються повторення економічної кризи, і майже половина готується до її настання. Про це свідчать дані інтернет-опитування, яке провів кадровий портал Head Hunter. За даними опитування, 74,8% побоюються, що криза може повторитися, а 10,3% вважають, що цього не буде. 5,3% респондентів ще не замислювалися над цим питанням, а 8,5% не змогли дати ствердну відповідь. 48,2% українців готуються до можливого наступу економічної кризи, 26,5%  – ні.

§   На “цифру” перейдемо у 2015-му 

Остаточний перехід від аналогового до цифрового формату телевізійного мовлення в Україні відбудеться у 2015 р. Про це повідомив голова Нац­ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов. “Повний перехід від аналогового до цифрового формату телемовлення по всій території України ми плануємо, відповідно до плану – у 2015 році”, – зазначив В. Манжосов. Він додав, що нині цілком змонтовано 156 передавальних станцій зі 167. Уже працюють 150 станцій.

§   Вагони будуть яскравішими

Державна адміністрація залізничного транспорту України розробила програму поступового переходу на фарбування пасажирських вагонів тільки двокомпонентними фарбами. Основним мотивом цього є переваги такого фарбування – більш якісне покриття, довший термін експлуатації, зменшення періодичності фарбування вагонів і витрат на це, повідомляє прес-служба “Укрзалізниці”. У 2012-му залізниця планує пофарбувати двокомпонентною фарбою всі вагони під час капітального ремонту.

§   Бачити об’єднану опозицію

Більшість українців (74%) згодні з твердженням, що існування сильної політичної опозиції необхідне для стабільного розвитку України. Про це свідчать дані опитування, яке провела компанія Research&Branding Group. У той же час 38% українців вважають, що нині політична опозиція не здійснює ніякого впливу на ситуацію. Ще 22% респондентів переконують, що опозиція впливає на ситуацію у країні позитивно, а 20% – що негативно. 42% українців взагалі не вірить в існування політичної опозиції у той час, як 43% опитаних дотримуються протилежної точки зору.

§   Рятівники на морських водах

В Україні створено Морську пошуково-рятувальну службу – відповідне рішення схвалено постановою уряду, інформує прес-служба Мінінфраструктури. Мета створення служби – забезпечення належного функціонування системи пошуку та рятування на морі.

§   Погони по 100 доларів

Департамент розвитку митної інфраструктури та міжнародного співробітництва Держмитної служби, за результатами тендера, уклав угоду з ПрАТ “Астра Люкс” на придбання парадних погонів для державних радників митної служби. Вартість угоди становить 142 тис. грн. Про це повідомляється в “Віснику державних закупівель”. Згідно з конкурсною документацією, придбано 180 пар знімних і пришивних погонів трьох найменувань. Пара погонів для митників у середньому коштує 787 грн. Парадні погони для митників виготовляють зі сріблястої тканини. На погонах розміщено зірки, малий Державний герб України,  листя дуба. Краї погонів вишито металізованою золотавою ниткою і оздоблено кантом зеленого кольору.

Впливові жінки

П’ятий рік поспіль Юлія Тимошенко займає перше місце у рейтингу сотні найвпливовіших жінок України, який уклав журнал “Фокус”. При цьому майже чверть списку – представниці влади і правлячої партії. Ганна Герман, яка минулого року посідала другу позицію, скотилася на восьме місце. У той же час сестра Сергія Льовочкіна Юлія, депутат від ПР, навпаки, піднялася на дві позиції – з дев’ятого на сьоме місце. Також посилили свій вплив депутат Тетяна Бахтєєва, представник президента в Конституційному Суді Олена Лукаш і перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова. Важливою тенденцією рейтингу стало посилення жіночого впливу в бізнесі: якщо 2010 року власниками і менеджерами структур і підприємств були тільки 18 учасниць, то 2011-го своїми комерційними успіхами можуть похвалитися 28 українок. Ключовими критеріями оцінки були: близькість до ухвалення державних рішень, масштаби підконт­рольного бізнесу, вплив на громадську думку, особиста популярність, родинні зв’язки.

Урок моралі від Азарова

Українські школи недостатньо виховують дітей, вважає прем’єр Микола Азаров. Про він це заявив, виступаючи на Третьому з’їзді працівників освітньої галузі, повідомляє “Українська правда”. За словами прем’єра, учора зранку він покладав квіти до Вічного вогню і пригадав, як київська студентка смажила там яєчню. “Могло б нам кілька років тому прийти в голову, що на цьому Вічному вогні смажитимуть яєчню? Це я до вас, вчителів, звертаюся. Могли ви подумати, що в нашій країні знайдуться негідники, яких виховала школа, родина, конкретні вчителі?!” – обурився він. “Це ж духовний Чорнобиль, друзі мої. І цей випадок не став каталізатором обговорення у суспільстві. Вам не моторошно? А мені моторошно та страшно”, – додав Азаров. “Треба виховувати, щоб вони відрізняли добро від зла, добре від поганого, щоб вони перш за все зростали чесними людьми”, – сказав прем’єр.

Споживання увезеного зростає

Сьогодні 40% продуктів, які споживають українці, є імпортними. Про це повідомляють “УНН” із посиланням на президента Українського союзу промисловців та підприємців Анатолія Кінаха. За його словами, на початку 2000-х років близько 90% усіх продуктів харчування на внутрішньому ринку України були українського виробництва. “Сьогодні, на жаль, цей рівень упав до 60%. І ми вимушені імпортувати продукцію тваринництва, молочні продукти, м’ясну продукцію…” – розповів Кінах. Він також додав, що у розвитку вітчизняної економіки ключове місце має займати програма імпортозаміщення, яку в кабінетах влади саме розробляють.

Ринок землі обговорять пізніше

Верховна Рада перенесла розгляд законопроекту № 9001 “Про ринок земель” до порядку денного пленарного тижня з 15 по 18 листопада. Хоча проект мали розглянути цього тижня. Нагадаємо, на початку жовтня президент Янукович запропонував Верховній Раді негайно розглянути цей документ, аби швидше відкрити ринок землі. Із початку 2012 року мораторій на купівлю/продаж землі сільськогосподарського призначення втратить чинність. Янукович неодноразово заявляв про необхідність зняття мораторію. Хоч, за різними дослідженнями, понад половина селян виступає проти скасування цього мораторію.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8532 / 1.6MB / SQL:{query_count}