Крок назустріч Україні

Страсбург зробив українській владі низку зауважень, але схвалив перспективу членства у ЄС

Страсбург зробив українській владі низку зауважень, але схвалив перспективу членства у ЄС

 Незважаючи на ув’язнення Юлії Тимошенко та судовий процес над Юрієм Луценком, Європарламент цього тижня таки підтримав об’єднану резолюцію щодо України і таким чином надав нашій державі перспективу членства у Євросоюзі. Голосування відбулося в рамках пленарного засідання у Страсбурзі без обговорення. Документ ґрунтовно охоплює увесь спектр проблем в Україні та рекомендує їх усунути.

ДО ТЕМИ

Допустити опозицію до виборів

ЄП також “рішуче підтримує” рекомендації, викладені у висновках Венеціанської комісії щодо проекту закону про парламентські вибори, і вважає за необхідне, щоб ці рекомендації були прийняті та реалізовані всеосяжним чином, який також передбачає участь опозиції та громадянського суспільства. “ЄП закликає всі політичні сили в Україні провести справедливу і прозору дискусію щодо процесів прийняття політичних рішень, наполягаючи на тому, що розслідування можливих прорахунків у процесі прийняття політичних рішень має здійснюватися парламентською слідчою комісією”, — рекомендує Європейський парламент.

 

“Поглиблення відносин між Україною та ЄС та європейська перспектива України має велике значення в інтересах обох сторін, ЄП визнає українські прагнення, відповідно до ст. 49 Договору про ЄС, за умови досягнення всіх критеріїв, включаючи принципи демократії, повагу прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права”, – сказано в резолюції Європарламенту.

У документі відзначається, що “Європарламент вітає домовленості, досягнуті у зв’язку із закінченням переговорів про створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі, вважаючи, що ця угода є міцним підґрунтям для можливого завершення переговорного процесу щодо Угоди про асоціацію між Європейським союзом і Україною”.

Європарламент також закликав Раду ЄС і Єврокомісію призначити нещодавно перенесену зустріч із Президентом України Віктором Януковичем напередодні запланованого у грудні 2011 р. саміту Україна-ЄС.

“ЄП вважає, що нещодавно перенесена зустріч з президентом Віктором Януковичем надала б можливість вирішити серйозні проблеми і відновити конструктивний діалог, який може призвести до парафування Угоди про асоціацію при наявності значного процесу з подолання технічних і політичних перешкод, і закликає Раду ЄС та Європейську комісію призначити зустріч напередодні саміту Україна-ЄС у грудні”, – зазначено в документі.

§   Про Тимошенко таки згадали 

Європарламентарі також торкнулися теми політичного переслідування лідерів опозиції. У резолюції, зокрема, йдеться, що ЄП “глибоко шкодує щодо того, що вирок Тимошенко є порушенням прав людини і зловживанням судовою системою для політичного переслідування провідного опозиційного політика”. У зв’язку з цим, в ЄП зазначили, що застосований до Тимошенко закон було прийнято ще за радянських часів, а ст. 364 і 385 не відповідають європейським стандартам і стандартам ООН.

“ЄП настійно закликає українську владу забезпечити справедливий, прозорий і неупереджений судовий процес у разі апеляції Тимошенко і в інших судових процесах проти членів колишнього уряду. ЄП наполягає на тому, щоб Тимошенко була надана можливість реалізувати своє право на повноцінну участь у політичному процесі як сьогодні, так і на майбутніх виборах в Україні”, – зазначено в резолюції.

ЄП висловлює стурбованість через те, що суд над Тимошенко “йде врозріз із проголошеною українським керівництвом прихильністю до демократії та європейських цінностей”.

“ЄП вважає, що, якщо вирок стосовно Тимошенко не буде переглянуто, це поставить під загрозу укладення Угоди про асоціацію та її ратифікацію, відсуваючи країну ще далі від здійснення своєї європейської перспективи”, – повідомляється в документі.

Окрім того, ЄП висловлює стурбованість щодо утримання під вартою екс-керівника МВС Юрія Луценка та інших подібних випадків.

Тому ЄП наполягає на тому, щоб усі судові справи щодо колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників проводилися, відповідно до європейських стандартів справедливості, неупередженості, прозорості та незалежності.

§   Згортання свобод неприпустиме!

Окрім того, ЄП висловлює зауваження стосовно “деяких ознак згортання демократичних свобод, а також використання державних установ для здійснення політичного реваншу”. “ЄП стурбований повідомленнями про погіршення стану свободи ЗМІ та плюралізм і закликає владу вжити всіх необхідних заходів для захисту цих важливих аспектів демократичного суспільства та утриматися від будь-яких спроб контролю, прямих або непрямих, на національні засоби масової інформації”, – сказано в резолюції.

ЄП також підкреслює, що зміцнення верховенства права і проведення внут­рішніх реформ, включаючи боротьбу з корупцією, є необхідними не тільки для укладення Угоди про асоціацію та поглиблення відносин між Україною та ЄС, а й для зміцнення демократії в Україні, а також ратифікації Угоди.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7729 / 1.59MB / SQL:{query_count}