Таксисти проти!

Серед вимог мітингувальників – скасувати розгляд законопроекту про ліцензування ринку таксоперевезень

Серед вимог мітингувальників – скасувати розгляд законопроекту про ліцензування ринку таксоперевезень

 Акцію протесту проти прийняття нового законопроекту, що регулюватиме таксоперевезення в Україні, провели 27 жовтня львівські таксисти. Так, близько 150 так­сі (за підрахунками організаторів) проїхали вулицями Львова, сигналячи у клаксони, після чого учасники акції провели мітинг біля стін Львівської ОДА.  

Причиною протесту таксистів стали наміри прийняти законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо особливості здійснення діяльності з перевезення пасажирів на таксі та автомобілями на замовлення”. За словами голови Асоціації вільних профспілок автотранспортників України Андрія Корчинського, цей закон змінить прозору і чітку систему державного ліцензування таксоперевезень на малозрозумілу і потенційно корупційну схему дозволів. Перевізники вважають, що проект закону написано в інтересах вузького кола осіб, які хочуть монополізувати цю галузь. “Ми не можемо достукатися до влади, вона не реагує на наші пропозиції, зауваження”, – сказав Андрій Корчинський.

Прийняття закону призведе до різкого зменшення кількості таксі в українських містах, заганяння їх в “тінь” та значного підвищення вартості їх послуг. Новий закон також вдарить по місцевих бюджетах, які змушені будуть за власний кошт облаштовувати стоянки, каже Корчинський. За його словами, перевізники підготували альтернативний законопроект, однак влада ігнорує його, вперто проштовхуючи урядовий проект документа.

Відтак у резолюції мітингу зазначено, що львівські таксоперевізники вимагають скасувати урядовий законопроект та розглянути в парламенті альтернативний, забрати з ринку нелегальних перевізників і врегулювати питання працевлаштування. 

“У разі ігнорування наших вимог ми будемо організовувати подібні страйки і поїдемо на всеукраїнський страйк до Києва”, – заявив Корчинський. 

Тим часом львівські таксі вже подорожчали. Так, вартість проїзду зросла до 3 – 3,5 грн, а подекуди і до 4 грн за кілометр. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7525 / 1.54MB / SQL:{query_count}