Українські новини: телеграф

У Всеукраїнській студентській раді наголошують на необхідності заборонити продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів на прилеглих до вищих навчальних закладів територіях у радіусі 200 м.

Заборонити алкоголь і тютюн біля вишів

У Всеукраїнській студентській раді наголошують на необхідності заборонити продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів на прилеглих до вищих навчальних закладів територіях у радіусі 200 м. Таке рішення прийняли представники органів студентського самоврядування, за результатами форуму “Здорова молодь – майбутнє України”, повідомили у прес-службі ВСР. “Ми вважаємо, що потрібно припинити продаж цигарок, пива, різноманітних алкогольних напоїв у кіосках та магазинах біля університетів”, – зазначила очільниця Всеукраїнської студентської ради Анастасія Сабова. У Раді наголошують, що подібна практика  поширена в багатьох містах України, зокрема, у Дніпропетровську заборонено продаж алкоголю та тютюнових виробів біля вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у радіусі 300 м.

Продовжили продаж кетаміну

Уряд відтермінував до 1 березня 2012 р. заборону на продаж невід’ємного компонента анестезії у ветеринарії – кетаміну. Про це повідомили у прес-службі Держветфітослужби України. Згідно з повідомленням, прем’єр-міністр Микола Азаров підписав минулої п’ятниці відповідну постанову, яка призупиняє чинність затверджених урядовою постановою від 5 січня 2011 року змін до переліку наркотичних і психотропних речовин, які підлягають обмеженню, у тому числі й кетаміну. Окрім того, протягом 90 днів Міністерство охорони здоров’я зобов’язане привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цієї постанови. У січні набула чинності постанова Кабміну про розширення переліку психотропних речовин, в який було внесено кетамін. Згідно з документом, для застосування препаратів із вмістом кетаміну, які широко використовуються у ветеринарній практиці, ветлікарям необхідно отримати у Держнаркоконтролю ліцензію.

Драч отримав орден від Януковича

Президент Віктор Янукович нагородив поета Івана Драча орденом Ярослава Мудрого III ступеня. Про це сказано в указі №982. Як повідомляється, Драча нагороджено за видатний особистий внесок у поповнення національної культурно-художньої спадщини, багаторічну плідну творчу й громадсько-політичну діяльність. 17 жовтня Драчу виповнюється 75 років. У серпні 2006 року тодішній президент Віктор Ющенко присвоїв Драчу звання Герой України. У вересні Янукович призначив Драча головою комітету щорічної премії “Українська книга року”, звільнивши від обов’язків голови директора Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича Національної академії наук Ярослава Ісаєвича.

У Миргороді – фестиваль свинини

16 жовтня в Миргороді Полтавської області  представники Книги рекордів України зафіксували рекорд кулінарів – 70 різноманітних страв, приготованих з однієї свині. Про це сказано в повідомленні прес-служби миргородської міськради. Перший український фестиваль свинини відбувся 15 – 16 жовтня на честь 70-річчя створення породи свиней Миргородська ряба. Згідно з повідомленням, з нагоди цього ювілею організували гастрономічне шоу, поросячі перегони, “Зоопарк свиней”, дегустації, продаж сувенірів та виставка з можливістю простежити еволюцію від дикого кабана до миргородської рябої свині. Охочі також взяли участь в змаганні – швидкісному поїданні протягом години всіх
70 страв зі свинини. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8437 / 1.56MB / SQL:{query_count}