Українські новини: телеграф

В Україні 50% плит та водогрійних пристроїв із 25 млн газових приладів, встановлених у квартирах і приватних будинках, фізично зношені та морально застарілі.

Небезпечна норма

В Україні 50% плит та водогрійних пристроїв із 25 млн газових приладів, встановлених у квартирах і приватних будинках, фізично зношені та морально застарілі. Такі дані оприлюднила прес-служба Державної служби промислової безпеки та гірничого нагляду. Однією із причин такого стану, на думку фахівців Держслужби, є те, що в Україні не проводили повномасштабної технічної інвентаризації побутового газового обладнання. Тому, зазначають у Держгірпромнагляді, протягом останніх 5 років кількість аварій під час експлуатації систем газопостачання міст, населених пунктів і внутрішньобудинкових газових мереж лише зростає. За офіційними даними, сьогодні в Україні для побутових цілей використовують природний та зріджений газ більше 16 млн абонентів. 

Два тижні на газ

Упродовж наступних двох тижнів Київ та Москва досягнуть компромісу щодо газових питань. “У найближчі 10-15 днів дійдемо компромісу”, – каже  прем’єр-міністр Микола Азаров. Водночас прес-служба “Газпрому” звітує про задоволеність перебігом перемовин. Нагадаємо, вже відбулася чергова зустріч Міллєра та Бойка, але конкретних результатів переговорів не оприлюднюють. У повідомленні прес-служби “Газпрому” лише вказують, що “особливо було підкреслено, що,  поки не досягнуто нових домовленостей, сторони продовжують суворо дотримуватися чинних контрактів на поставку і транзит газу”.

Простіший митний контроль

Уряд спрощує процедуру і скорочує час проходження митного контролю товарів на державному кордоні України. КМУ затвердив новий порядок здійснення контролю, скоротивши до мінімуму кількість інстанцій проходження попередньої документальної перевірки безпосередньо в пунктах пропуску. Це фактично удвічі зменшить “паперову” тяганину на кордоні та поліпшить імідж України, насамперед у сфері іноземного бізнесу. Відповідні постанови №1030 і №1031 від 5 жовтня оприлюднені на сайті уряду. Відповідно до затвердженого Порядку, попередній документальний контроль здійснюється “шляхом перевірки документів та відомостей, необхідних для здійснення зазначених видів державного контролю щодо окремих товарів, у тому числі продуктів і сировини тваринного походження”. При цьому перевіряється також відсутність заборон чи обмежень на ввезення в Україну або транзит через її митну територію товарів із використанням даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби. Тобто безпосередньо у пунктах пропуску один митник перевіряє всі необхідні документи.

Кабмін заспокоїть МВФ

Український уряд найближчим часом обіцяє переконати Фонд, що потреби у підвищенні тарифів на газ немає. “Єдине спірне питання, що залишилося, це вимога МВФ підвищити тарифи на газ і тепло для населення через нестримне подорожчання газу. Але уряд має свої розрахунки. Наша позиція полягає в тому, що потрібно знайти інші компенсатори і не перекладати на людей гніт надвисоких цін на газ. Упевнений, що в цьому питанні ми знайдемо правильне рішення”, – сказав прем’єр-міністр. Він нагадав, що 
24 жовтня в Україну прибуде місія МВФ для оцінки показників виконання програми stand-by. 
“У нас позитивні результати і зрозумілі бюджетні плани. Тому я з оптимізмом дивлюся на співпрацю з МВФ. Співпраця з Фондом для нас є важливою в умовах нестабільності світових фінансових ринків”, – сказав урядовець. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8235 / 1.56MB / SQL:{query_count}