Позбавлені впливу

Українці не відчувають здатності змінити суспільство, але й не особливо цим цікавляться

Українці не відчувають здатності змінити суспільство, але й не особливо цим цікавляться

Три чверті українців (73%) упевнені, що не мають жодних засобів упливу на стан справ у суспільстві. Таких, які вважають, що можуть уплинути частково – 15%, а цілком здатні впливати на перетворення країни лише 3%. Аналогічні показники на місцевому рівні не так уже й відрізняються: 67% не мають жодного впливу, 15% – мають частковий, 2% – здатні впливати цілком.

Результати дослідження “Демократичних ініціатив” показують, що позитивні оцінки превалюють серед українців, задіяних у роботі громадських організацій. Серед таких кожен десятий вважає, що здатен упливати повною мірою, кожен третій вважає, що здатен частково, а кожен другий, песимістично констатує, що впливу не має. Показники на місцевому рівні значно ліпші: 13% – мають цілковитий вплив; 50% – частковий; 34% – не мають зовсім.

Це вкотре засвідчує, що об’єднані громадяни мають значно більше засобів для відстоювання своїх інтересів. Однак значна частина суспільства залишається осторонь діяльності громадських організацій. Сьогодні кожен третій українець вважає, що участь у таких об’єднаннях нічого не змінює, кожен п’ятий каже, що громадські організації взагалі не потрібні, а кожен сьомий – не довіряє діяльності існуючих. От і виходить картина соціуму: половина незацікавлених і ще 20% таких, які не знають, як можна долучитись. 

Під час дослідження опитали 2010 респондентів в Україні. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8074 / 1.53MB / SQL:{query_count}