Висновок є, чи буде реагування?

Венеційська комісія розкритикувала виборчий закон за його складність і заплутаність. Венеційська комісія оприлюднила свій висновок щодо законопроекту “Про вибори народних депутатів України”. Попередній висновок опублікували на сайті Мін’юсту, Згідно з цим висновком, кілька положень законопроекту потребують удосконалення.

Венеційська комісія розкритикувала виборчий закон за його складність і заплутаність

Венеційська комісія оприлюднила свій висновок щодо законопроекту “Про вибори народних депутатів України”. Попередній висновок опублікували на сайті Мін’юсту, Згідно з цим висновком, кілька положень законопроекту потребують удосконалення. При підготовці законопроекту не було враховано попередніх рекомендацій Венеційської комісії та ОБСЄ. Так, залишаються невирішеними такі питання: обмеження на право бути кандидатом для тих, хто засуджений за навмисний злочин, незалежно від тяжкості злочину; відсутність чітких критеріїв та термінів визначення меж виборчих округів; відсутність ясності у питанні про можливість оскаржити результати виборів; відсутність повної інформації про джерела та суми фінансування виборчої кампанії.
Окрім того, у Венеційській комісії відзначили занадто часту зміну виборчих правил (повернення до змішаної системи), що може підірвати довіру виборців, політичних партій і громадянського суспільства. У комісії рекомендують ухвалювати такі зміни шляхом широкого і відкритого обговорення в парламенті за участю всіх політичних сил.
Також у законопроекті не було враховано принцип, згідно з яким процедури для виборів усіх рівнів мають бути зведені в один кодекс. У Венеційській комісії вважають закон занадто складним і важким для розуміння учасниками виборчого процесу та членами виборчих комісій.
Відзначили в комісії і кілька позитивних нововведень. Мова про необмежений доступ ЗМІ до всіх публічних заходів, пов’язаних із виборами; обов’язкове навчання для голів, заступників голів та секретарів ДВК; виняток необмеженого права виключати членів виборчих комісій. Нагадаємо, що законопроект “Про вибори народних депутатів України” було скеровано до Венеційської комісії 23 червня. Крім того, законопроект надіслано Міжнародному фонду виборчих систем (IFES) і Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.
Законопроект “Про вибори народних депутатів України” істотно змінює виборче законодавство, зокрема вводить пропорційно-мажоритарну систему.

ДО ТЕМИ: 

Проект Закону “Про вибори народних депутатів України” містить норму про підвищення прохідного бар’єру для партій до 5% з нинішніх 3%. Окрім того, у ньому запропоновано половину депутатів обирати за партійними списками, ще 50% – в одномандатних округах (із 2006 р. в Україні діє пропорційна система і всі 450 депутатів обираються за партійними списками). Відповідно до законопроекту, у виборах більше не зможуть брати участі блоки, а тільки партії. Також у проекті йдеться про можливість самовисування кандидатів в одномандатних виборчих округах. Окрім того, з бюлетенів для голосування виключено графу “Проти всіх”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7937 / 1.56MB / SQL:{query_count}