Тернопільська облрада воюватиме за лавру

У Тернополі відбулося засідання тимчасової контрольної комісії облради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в Почаєві Українській православній церкві Московського патріархату.

У Тернополі відбулося засідання тимчасової контрольної комісії облради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в Почаєві Українській православній церкві Московського патріархату. Депутати обговорили ситуацію, яка склалася після реєстрації законопроекту №9105 “Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації” (щодо виключення з “Переліку” будівель Почаївської лаври), і вважають, що поява цього документа є спробою прихованої приватизації української святині. Адже автори законопроекту рекомендують Кабміну передати будівлі Почаївської лаври у власність УПЦ МП. Члени комісії розглянули проект звернення до президента, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра, запропонований, щоб не допустити розгляду законопроекту про виключення Почаївської лаври із переліку об’єктів, які не підлягають приватизації.
– Будемо звертатися до депутатів облради на черговому пленарному засіданні проголосувати за звернення до уряду щодо скасування розпорядження Кабміну 2003 р., коли лавру вилучили із Кременецько-Почаївського заповідника і передали на 49 років у користування УПЦ МП. А також до голови ВРУ, керівників парламентських фракцій та парламентарів від Тернопільщини не голосувати за законопроект під номером 9105, – сказав заступник голови облради Олег Боберський.
Нагадаємо, що голова Тернопільської облради Олексій Кайда висловив своє ставлення до зареєстрованого законопроекту одразу, як тільки він з’явився на сайті ВРУ. “Законопроект є нічим іншим, як намаганням провладної партії знівелювати не лише українську історію, а й українську віру. Українські святині повинні належати тільки українському народові. УПЦ МП, а якщо називати речі своїми іменами, РПЦ, яка має вражаючу підтримку провладної партії та парламенту, намагається повністю заволодіти Почаївською лаврою – це вже очевидний факт. Українці повинні дати відсіч таким зазіханням та непомірному апетиту Московського патріархату”, – вважає Олексій Кайда.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7794 / 1.55MB / SQL:{query_count}