Українські новини: телеграф

Європейські продукти перевірятимуть. Погоджують “3+1”. Нова спеціальність у виші – керівник ОСББ. Народ підключать на фініші

Європейські продукти перевірятимуть

Україна тимчасово заборонила імпорт з країн Євросоюзу деяких продуктів рослинного походження без надання офіційного документа про проведені дослідження на наявність бактерії групи кишкової палички. Про це повідомила Держветфітослужба України. До списку заборонених продуктів внесено картоплю, помідори, цибулю, капусту, моркву, буряк, огірки, бобові та інші продукти. Рішення ухвалено Міністерством аграрної політики і продовольства України та Головною державною інспекцією з карантину рослин з метою попередження ввезення на територію України небезпечних продуктів рослинного походження. У Європі від кишкової інфекції, викликаної бактерією E.coli, загинуло більше 50 людей. Число тих, які заразилися кишковою паличкою, у Європі перевищило 4 тис. осіб.

Погоджують “3+1”

Україна передала російській стороні проект угоди, в якій описаний формат співпраці із Митним союзом Росії, Білорусії та Казахстану. Про це повідомляє посольство РФ в Україні. У п’ятницю ж у Москві українська делегація на чолі із урядовим уповноваженим з питань співпраці з РФ, державами-учасниками СНД, ЄЕП та іншими регіональними об’єднаннями Валерієм Мунтіяном провела експертні переговори в міністерстві економічного розвитку РФ. “Обговорювали можливі параметри взаємодії нашої держави з Митним союзом Білорусі, Казахстану та Росії. Російській стороні передано на розгляд проект, підготовлений українськими експертами відповідної угоди”, – повідомляє посольство РФ. Після вивчення українських пропозицій обговорення цього питання буде продовжено на рівні Ради Митного союзу.

Нова спеціальність у виші – керівник ОСББ

Міністерство житлово-комунального господарства спільно із Міністерством освіти вирішили створити нову спеціальність – менеджер ОСББ і керівник компанії. Про це в інтерв’ю ZN.UA розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства – керівник апарату Григорій Семчук. “Ми зараз підготували наказ, погоджуємо з Міносвіти. Вибрали  шість базових університетів та інститутів в Україні, де будемо вчити людей на керівників. І ОСББ, і керівників компаній. Будемо видавати сертифікат. Це, до речі, нова спеціальність”, – розповів заступник міністра. На думку Семчука, лише масове створення ОСББ зможе створити конкуренцію  у житлово-комунальному господарстві.

Народ підключать на фініші

Конституційні зміни і новий текст Конституції буде винесено на всеукраїнський референдум. Про це в ефірі одного із телеканалів повідомив глава експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї, перший президент України Леонід Кравчук. “Я знаю, що винесення на референдум тексту – це складне питання, його треба відпрацювати, але ми будемо пропонувати конституційні зміни і новий текст на всеукраїнському референдумі. Щоб нікому не було спокуси говорити, що рішення політбюро або рішення вождя важливіше, ніж Конституція”, – наголосив Кравчук. За його словами, кожен член Конституційної асамблеї підпише проект КУ і напише документ, в якому повідомить, із чим він згоден, а з чим ні. Поки, за словами Кравчука, члени асамблеї не відчувають тиску. “Президент і його адміністрація ні разу не дзвонили з якимись пропозиціями, щоб ми внесли їх у концепцію. Я не знаю, як буде надалі”, – розповів Кравчук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8096 / 1.55MB / SQL:{query_count}