Нововведення в усиновленні

Верховна Рада скасувала норму про максимальну різницю у віці в 45 років між усиновителями і дітьми, яких вони хочуть усиновити.

Верховна Рада скасувала норму про максимальну різницю у віці в 45 років між усиновителями і дітьми, яких вони хочуть усиновити. За відповідний проект закону проголосували 256 депутатів. Законом передбачається вилучити норму із чинного нині Сімейного кодексу, згідно з якою “різниця у віці між усиновителем та дитиною не може бути більш ніж 45 років”. Водночас, парламент зберіг положення Сімейного кодексу про те, що усиновителем може бути особа старша за дитину, яку вона хоче усиновити, не менш ніж на 15 років. Крім того, Головне науково-експертне управління Ради у своєму висновку до законопроекту виступило проти законодавчої пропозиції про скасування встановленого максимального вікового критерію.
Зокрема, в управлінні наголосили, що в багатьох національних законодавствах передбачається обмеження у віці між усиновителями і дітьми 40 – 45 років. Нагадаємо, президент Віктор Янукович уповноважив Міністерство соціальної політики займатися питаннями усиновлення та захисту прав дітей. У травні ООН закликала Україну забезпечити усиновлення всіх дітей до 3 років.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8721 / 1.52MB / SQL:{query_count}