Де в Україні добре жити?

На Львівщині, виявляється, найліпше, на Донбасі – найгірше. Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська області є найбезпечнішими регіонами України. Так, показник кількості вбивств у цих областях найнижчий у країні – 9 – 11 випадків на рік на сто тисяч населення. Про це інформує журнал WEEKLYUA, що опублікував рейтинг українських регіонів “Де в Україні жити добре”. Рейтинг ґрунтується на результатах першого післякризового дослідження якості життя в Україні, яке провів Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД).

На Львівщині, виявляється, найліпше, на Донбасі – найгірше

Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська області є найбезпечнішими регіонами України. Так, показник кількості вбивств у цих областях найнижчий у країні – 9 – 11 випадків на рік на сто тисяч населення. Про це інформує журнал WEEKLYUA, що опублікував рейтинг українських регіонів “Де в Україні жити добре”. Рейтинг ґрунтується на результатах першого післякризового дослідження якості життя в Україні, яке провів Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД).
Західні регіони, які традиційно вважають одними з найбідніших, за якістю життя – переважно у верхній частині рейтингу. Слабо розвинена промисловість у цих областях компенсується доброю екологією і вищими стандартами суспільного життя, орієнтацією на європейську систему цінностей. Крім того, свою лепту у благополуччя західних областей вносять заробітчани, які регулярно пересилають гроші додому.
У Дніпропетровській, Донецькій і Луганській областях, за підсумками 2010 р., зафіксований найнижчий рівень якості життя серед всіх регіонів України. “Східні області країни, хоч і заробляють більше за інших, всупереч поширеній думці, не можуть забезпечити високих стандартів життя місцевого населення. У цих регіонах проблеми зі злочинністю, найвищий рівень поширення важких захворювань і незадовільна екологія”, – сказано в дослідженні.
Лідером рейтингу якості життя став Київ. Він займає перші місця одразу в декількох категоріях (добробут, якість охорони здоров’я й освіти). У столиці найвищий показник за кількістю лікарів на 10 тисяч населення – 84 (для порівняння, в Херсонській області лише 35,5).  Інший приклад – Запорізька область. Цей регіон посідає четверте місце в країні за рівнем доходів, але водночас є абсолютним рекордсменом за кількістю крадіжок і грабежів на тисячу осіб. Полюсом злочинності в регіоні є Мелітополь, в якому, лише за офіційною статистикою, відбувається в середньому два тяжкі або особливо тяжкі злочини на добу. Так, із січня по червень 2012 р. в місті зафіксували близько 840 злочинів, що з розрахунку на тисячу осіб у півтора разу більше, ніж у Києві.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7730 / 1.55MB / SQL:{query_count}