Українські новини: телеграф

Права без іспитів. Ювілей гривні. Угоду про ЗВТ підпишуть цього рок. Книга Януковича – плагіат? Мито на сільгосптехніку

Права без іспитів

Кабмін скасував теоретичний і практичний іспити для осіб, які понад 12 місяців не керували автомобілем, під час обміну водійського посвідчення. Про це сказано в повідомленні прес-служби МВС. Відповідну постанову Кабмін схвалив на засіданні 31 серпня, внісши зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. До прийняття зазначеної постанови особам, які не керували транспортними засобами останні 12 місяців, обмін посвідчень водія відбувався після здачі теоретичного і практичного іспитів.

Ювілей гривні

2 вересня національній валюті України – гривні – виповнилося 15 років. Її введено в обіг 2 вересня 1996 року на зміну попередній грошовій одиниці – купонокарбованцю. За ці роки тричі змінювався дизайн банкноти, вчетверо гривня втратила свої позиції щодо долара (спочатку курс її до долара становив 1,76 грн). Грошову реформу в Україні проведено, відповідно до Указу Президента України Леоніда Кучми та статей 99 і 102 Конституції України протягом 2 – 16 вересня 1996 року. В обіг було введено національну валюту України гривню та її соту частку – копійку. Перші монети були викарбувані 1992 року, але в обіг вони надійшли тільки 1996 року. Монети були виготовлені на Луганському набойному заводі та Монетному дворі Італії. Замінити купонокарбованці саме з 2 вересня 1996 року запропонував тодішній голова Нацбанку Віктор Ющенко.

Угоду про ЗВТ підпишуть цього року

Прем’єр-міністр України Микола Азаров упевнений у підписанні угоди про зону вільної торгівлі з Європейським союзом цьогоріч. Як передає УНІАН, про це він заявив учора. “Наприкінці року ми підпишемо угоду”, – сказав М. Азаров. Нагадаємо, наприкінці червня в Києві відбувся 17-й раунд переговорів про створення ЗВТ з ЄС.

Книга Януковича – плагіат?

Книга президента України Віктора Януковича “Opportunity Ukraine” виявилася плагіатом. Про це йдеться в розслідуванні “Української правди”. “Як з’ясувала редакція, книга Януковича є плагіатом, в якому під підписом президента видані не тільки чужі ідеї, а скомпільовані цілі абзаци з текстів, які раніше виходили за підписами різних осіб – опозиціонера Тараса Стецьківа, одіозного журналіста В’ячеслава Піховшека і арештованого чиновника Василя Волги”, – заявило видання. Як з’ясувалося, книга Януковича містить численні дослівні передруки інших авторів без будь-якого посилання на першоджерело. Перші екземпляри книги з’явилися в Україні днями. Напередодні Дня незалежності стало відомо, що В. Янукович написав книгу “Opportunity Ukraine”, яку видано англійською мовою в Австрії. Радник глави держави Ганна Герман називає брехнею інформацію про те, що книжка Януковича є плагіатом.

Мито на сільгосптехніку

Частка імпортної сільськогосподарської техніки на внутрішньому ринку України становить 80%. Тому доцільно було би ввести мито на ввезення імпортної с/г техніки, якій більше трьох років. Таку думку висловив віце-прем’єр-міністр Дмитро Колесніков. “Нам потрібно замислитись над тим, яким чином врегулювати внутрішній ринок с/г техніки. Я маю на увазі введення мита на ввезення імпортної с/г техніки. На жаль, український ринок с/г техніки й досі залишається незахищеним, що призвело до експансії імпортної техніки”, – сказав Д. Колєсніков.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3954 / 3.99MB / SQL:{query_count}