Українські новини: телеграф

Азаров попросив МВФ не приїжджати.Ужгород без газу. У Тернополі встановили куранти. Як навчитися цілуватися і писати? У десятку! Книжковий багаж. Усім сім’ю! Кадастровий експеримен. Ющенко поверне Бандері Героя. Болгарія дружня до українці. Нема газу, нема гарячої води. Трагедія, якої світ не бачив

Азаров попросив МВФ не приїжджати

Міжнародний валютний фонд пояснює перенесення візиту своєї місії до України відповідним проханням Кабінету Міністрів. Про це повідомила прес-служба київського офісу МВФ. “Минулого тижня під час візиту в головний офіс МВФ у Вашингтоні уряд попросив дати йому додатковий час для того, щоб здійснити основні заходи, передбачені для завершення другого перегляду програми”, – йдеться у повідомленні. Серед основних заходів, необхідних для завершення другого перегляду програми, Фонд називає введення в дію пенсійної реформи, підвищення тарифів на газ, а також забезпечення виконання фіскальних цілей на 2011 і 2012 роки. За результатами візиту, як передбачається, місія зможе рекомендувати раді директорів МВФ завершити перегляд програми за угодою “stand by” і надати Україні черговий транш фінансування.

Ужгород без газу

Терміни відновлення газопостачання в Ужгороді після пошкодження газопроводу під час несанкціонованих підземних робіт залежать від оперативності комунальних служб та містян, ідеться у повідомленні прес-служби ПАТ “Закарпатгаз”. За словами голови правління ПАТ Юрія Рибачка, комунальні служби повинні забезпечити присутність усіх мешканців багатоквартирних будинків у момент пуску газу. Під час проведення несанкціонованих робіт з прокладки футляра для електричного кабелю було пошкоджено газопровід середнього тиску діаметром 500 мм. Через це пошкодження стався масштабний витік газу, який поширився системою підземних комунікацій – телефонними шахтами, зливостоками та каналізацією. Накопичення газу призвело до вибуху в кафе – тяжких опіків зазнало двоє людей, одна людина – опіків середньої тяжкості.

У Тернополі встановили куранти

У центрі Тернополя на кафедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці встановили систему “Куранти”. Про це повідомили у прес-службі Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ.
Відтепер початок кожної години буде супроводжуватися мелодією різдвяних та церковних передзвонів, яку на основі народних пісенних мотивів створив тернопільський музикант, композитор-аранжувальник Леонід Новосельцев.
Куранти “відбиватимуть” час з 6-ї ранку до 22-ї години. Уночі щогодини звучатиме лише один удар, який буде у 20 разів тихіший за денні передзвони.

Як навчитися цілуватися і писати?

Google напередодні Дня знань проаналізував запити українських користувачів пошуковика і склав список найпопулярніших запитів на теми “як навчитися” і “самовчитель”. Про це повідомили у прес-службі Google. Як виявилося, жителів України найбільше цікавить, як навчитися цілуватися, причому правильно, як навчитися танцювати, співати, читати і говорити. Охочі навчитися чогось самостійно найчастіше шукали самовчителі гри на гітарі, англійської та німецької мов, програми 1С. Серед найпопулярніших запитів траплялися й такі: як навчитися битися, як навчитися любити, як навчити папугу розмовляти, самовчитель гіпнозу і самовчитель гри на губній гармошці. Гаряча 20-ка найпопулярніших запитів українських користувачів Google на тему “як навчитися” виглядає таким чином: як навчитися цілуватися;  як навчитися малювати; як навчитися танцювати; як навчитися співати; як навчитися читати.

У десятку!

Україна – в десятці найнещасніших країн. Рейтинг, який чотири десятиліття тому придумав американський економіст Артур Окун, враховує рівень безробіття та річної інфляції. Цьогоріч Україна займає у списку десяте місце – між Португалією (9-те) та Грецією (11-те), які зараз перебувають у стані дефолту, повідомляє радіо “Ера-fm”. Найбільш нещасною країною визнано Білорусь: рівень інфляції у цій державі за перше півріччя 2011 року зріс до 36,2%, а гроші знецінилися майже наполовину. Норвегія і Швейцарія, де рівень інфляції 0% і 0,3% відповідно, стали найщасливішими країнами світу. Усього в рейтингу економіста 38 країн. У 2009 році через економічну кризу Україна очолила цей список. Інфляція в нашій країні сягнула 12,3%  і виявилася найбільшою у світі.
В уряду заберуть Табачника
У Кабміні невдовзі проведуть “глибокі структурні зміни”. Про це учора повідомив глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін. “Буде багато змін у структурі Кабінету Міністрів… Основні чинники під час кадрових змін – професіоналізм і результативність”, – сказав він. На питання, чи буде звільнено міністра освіти Дмитра Табачника, Льовочкін відповів: “Поза сумнівом, так”. Він також не виключає можливості зміни деяких губернаторів областей. Крім того, глава АП відмовився коментувати можливість звільнення з посади прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Книжковий багаж

У книгарнях України в середньому продається 7 – 8% вітчизняних книг. Про це вчора заявив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, передає “УНН”. При цьому щороку у державі продається книг на 100 мільйонів доларів. У сусідній Польщі, каже Афонін, аналогічний показник удесятеро більший. Минулого року поляки купили власних книжок на 1 мільярд 187 мільйонів євро. “Це говорить не про потужність кишені пересічного поляка, це говорить про потяг польської нації до самовдосконалення, до цивілізаційного розвитку”, – зазначив експерт. В українців же, за його словами, бажання читати відбили: книга не асоціюється із підвищенням професійного, інтелектуального рівня.

Усім сім’ю!

Через 3 – 5 років кожна дитина, позбавлена батьківського піклування, виховуватиметься в сім’ї. Про це в ефірі “Радіо Свобода” заявив Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко. “Моє завдання – без революції і без якихось радикальних закриттів інтернатних закладів для дітей-сиріт зробити так, щоб через 3 – 5 років кожна дитина, яка втратила батьків, виховувалася у сім’ї”, – сказав посадовець. Серед актуальних завдань також, зазначає Павленко, розробка плану дій, що стосувався би “усіх сфер життя дитини і кожного з 18 гарантованих конвенцією ООН прав дитини”.

Кадастровий експеримент

До кінця року в країні має запрацювати автоматизована система ведення земельного кадастру. Про це повідомляє радіо “Ера-fm” із посиланням на Державне агентство земельних ресурсів. Упродовж кількох місяців його фахівці за фінансової підтримки Світового банку апробовували у автоматизовану електронну систему ведення земельного кадастру в трьох районах Вінницької області. Результатами експерименту чиновники задоволені. Відтак кажуть, що цей досвід уже до кінця зими має перейняти уся держава. Експерти заявляють, що в Україні не залишиться жодного квадратного сантиметра державної, комунальної чи приватної землі, яка не стоятиме на обліку.

 

Ющенко поверне Бандері Героя

Третій президент України Віктор Ющенко подав заяву до Верховного суду з проханням переглянути рішення Вищого адміністративного суду, який залишив чинним рішення судів нижчих інстанцій щодо визнання незаконними його указів про присвоєння Степану Бандері й Роману Шухевичу звання Героя України. “Ми просимо відмінити рішення Вищого адміністративного суду України. Ми хочемо скасування рішення у справі Шухевича і у справі Бандери і направлення справ на новий розгляд”, – повідомив адвокат Юшенка Мартинюк. Він зазначив, що, відповідно до законодавства, скарга подається до Верховного суду через ВАСУ. “Зараз за процедурою ВАСУ повинен прийняти рішення чи направляти заяву до Верховного суду, який скасовує рішення і направляє на новий розгляд”, – пояснив він.

Болгарія дружня до українців

Топ-10 найбільш дружніх країн Шенгенської зони, до яких українцям найлегше отримати візу, за підсумками 2010 року, очолило посольство Болгарії. Показник відмов під час видачі національних віз у цю країну становив 0,17%. Загальна кількість запитів до Болгарії минулого року становила 103,5 тисячі, а візи отримали 103,3 тисячі українців. Рейтинг посольств країн, у яких українцям найпростіше отримати шенгенську візу, склало видання “Дело”, використавши звіт Генерального директорату з питань юстиції, свободи та безпеки Єврокомісії. Добре приймають українців у посольствах Австрії, Литви, Швеції, Угорщини. Там рівень відмов не вищий ніж 2%. Колосальний прорив здійснило посольство Іспанії, якому вдалося скоротити кількість відмов із 14,7% до 2%. Минулого року по іспанську візу звернулися 31,76 тисячі осіб, отримали її 26,7 тисячі щасливчиків. Далі йде Словенія. Показник відмов під час видачі віз до цієї країни дорівнює 2,41%, трохи частіше відмовляють туристам у посольстві Португалії – 2,6%. Останнє місце в рейтингу займає Польща. Ця країна в 2010 році не видала візи на 2,91% поданих заявок. Однак саме дипломатична місія Польщі побила рекорд за загальною кількістю віз: на п’ять консульств припало 302,679 тисячі віз. Загальна кількість виданих українцям шенгенських віз збільшилася в 2010 році на 70 тисяч і становила близько 1,1 мільйона.

Нема газу, нема гарячої води

У Івано-Франківську майже весь житловий фонд без гарячого водопостачання. Напередодні Дня Незалежності “Теплокомуненерго” відновило роботу котелень, однак постачання теплої води тривало лише декілька днів, бо місцеві тепловики не отримали лімітів на газ. Наразі гаряча вода подається лише до лікувальних закладів. Тепловики наголошують: все залежить і від того, як мешканці платять за надані послуги. Заборгованість усіх споживачів перед підприємством становить 46 млн грн. Більше половини цієї суми заборгувало населення.

Трагедія, якої світ не бачив

Голова правління ВАТ “Закарпатгаз” Юрій Рибачок сьогодні, 1 вересня, під час наради в Ужгороді заявив, що вважає своє рішення про відключення Ужгорода та 26 прилеглих сіл від газу правильним і зробив би це навіть взимку. “Через “безпре­дєл” фірм і фірмочок, які працюють в Ужгороді, могла статися велика біда. Підземні комунікації під маленьким Ужгородом, як павутина, а газ ними почав розповсюджуватися моментально, тому треба було приймати моментальне рішення. Могла статися масова трагедія, якої не бачив світ. Якби була зима, то я вчинив би так само. Сльози через відсутність газу – це не сльози через трагедію”, – сказав Рибачок.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7657 / 1.65MB / SQL:{query_count}