Прогрес розвитку: другі з кінця

Україна посіла передостаннє (соте) місце у “Рейтингу прогресу”, складеному російською аудиторсько-консалтинговою компанією ФБК.

Україна посіла передостаннє (соте) місце у “Рейтингу прогресу”, складеному російською аудиторсько-консалтинговою компанією ФБК. Результати дослідження ґрунтуються на семи найвідоміших у світі рейтингах, присвячених різноманітним аспектам розвитку: рейтинг Всесвітнього економічного форуму щодо конкурентоспроможності держави; індекс ведення бізнесу Світового банку; індекс розвитку людського потенціалу ООН; рейтинг “Найкращі країни для життя” (International Living Journal); рейтинг економічно вільних країн (Cato Institute); індекс економічної свободи (Heritage Foundation & The Wall Street Journal), а також рейтинг сприйняття корупції Transparency International. Експерти досліджували рух країни у позиціях кожного із рейтингів за останні п’ять років.
Україна погіршила показники у всіх досліджуваних рейтингах, окрім індексу конкурентоспроможності. Найбільші втрати держави у рейтингу сприятливості корупції (із 99 на 134 місце), а також у сфері економічних свобод (із 112 по 164 місце). За останнім показником, позиція нашої держави найгірша серед європейських держав. Аналітики ФБК пов’язують це із застарілими нормами трудового законодавства, зростанням рівня корупції, слабкими законами у сфері захисту прав власності, великим рівнем державних витрат. “Незважаючи на розвинену промисловість, багатство природних ресурсів і сприятливих для сільського господарства умов, економіка України вельми нестійка через політичну нестабільність та структурні обмеження”.
Перші три місця у “Рейтингу прогресу” посіли Грузія, Македонія і Домініканська республіка. Сумарно, за всіма індексами, Грузія за п’ять років піднялася на 207 місць (Україна ж опустилась на 123 позиції).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7833 / 1.54MB / SQL:{query_count}