Росія не хоче нашого м’яса і молока

Микола Азаров нарікає на зрив економічних відносин. Незважаючи на те, що цьогоріч рівень торгового обороту між Росією і Україною досягне рекордних 50 млрд. доларів, небувало високі ціни на російський природний газ, а також стагнація задекларованих раніше масштабних проектів кооперації є тривожним сигналом.Незважаючи на те, що цьогоріч рівень торгового обороту між Росією і Україною досягне рекордних 50 млрд. доларів, небувало високі ціни на російський природний газ, а також стагнація задекларованих раніше масштабних проектів кооперації є тривожним сигналом. Про це заявив

прем’єр-міністр України Микола Азаров. Він каже, що у цілому поділяє стурбованість російських вчених-економістів щодо згортання економічного співробітництва між Україною та Російською Федерацією.

«За рахунок небаченого зростання вартості газу баланс складається негативним для України, у той же час задекларовані масштабні проекти щодо кооперації в авіабудуванні, машинобудуванні, транспортній інфраструктурі та у високих технологіях досі не вийшли за стадію обговорення», - сказав прем'єр.

Окрім того, за словами Азарова, ще одним негативним фактором є застосування російською стороною у рамках Митного союзу обмежень на ввезення таких чутливих для українського експорту товарів, як сталь, молоко, м'ясо і цукор.

«Тому я поділяю стурбованість видатних російських вчених-економістів і хочу заявити, що економічні відносини між Україною і Росією - це фактор набагато більший і глибинний, ніж економічна кон'юнктура. Наш взаємопов'язаний економічний розвиток - цінність вища, ніж політична і торговельна кон'юнктура», – сказав прем'єр-міністр, зазначивши при цьому, що у зв'язку з цим він відгукнувся на запрошення учених взяти участь у сьогоднішньому російсько-українському економічному форумі.

Нагадаємо, група російських економістів звернулася з листом до прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна із застереженням, що торгова війна між Росією та Україною вдарить по економіках обох країн. Як відомо, у липні Росія заборонила деяким українським підприємствам ввозити м’ясо і молоко на територію Митного союзу, бо їхній продукції було виявлено наявність свинини, виробленої китайськими підприємствами, не атестованими на право поставок в Російську Федерацію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7863 / 1.54MB / SQL:{query_count}