Наркотики в Україні: думки громадян

Більшість українців не вживали наркотиків, проте вважають, що наркоманія сьогодні є серйозною проблемою для країни

У той же час майже кожен шостий згоден, аби нешкідливі слабкі наркотичні речовини продавались або споживались відкрито – як цигарки або алкоголь. Більшість, звичайно, проти. Згідно з даними дослідження Інституту ім. Горшеніна, 3,7% респондентів зізналися, що вживали наркотики, 14,3% відмовились відповідати на запитання, усі інші відповіли, що не мали такого досвіду.
Загалом цифри є меншими за середньосвітові – минулого року близько 4,8% населення Землі віком від 15 до 64 років (це 210 млн людей) хоча б раз “куштували” наркотики. Та попри начебто невисокі цифри, відповіді респондентів на інші запитання показують, що більшість українців прагне жорсткішого контролю в цій сфері. Так, 87,6% вважають наркоманію серйозною проблемою для України; близько 80% кажуть, що правоохоронні органи докладають недостатніх зусиль для боротьби із наркоманією, і стільки ж переконані, що правоохоронці мають інтенсифікувати свою діяльність у цьому напрямку.
Торік такий висновок зробили і в адміністрації президента. Тоді Віктор Федорович здивував країну, принісши наркотики на нараду з керівниками правоохоронних та інших держорганів, що займаються питаннями боротьби із наркоманією. У АП пояснили, що наркотичні речовини можна без проблем придбати через інтернет, що і зробили за дорученням президента чиновники адміністрації – “щоб наочно продемонструвати критичну ситуацію в державі з незаконним обігом цих небезпечних речовин”.
Серед опитаних експертами Інституту ім. Горшеніна найбільше саме тих респондентів, які вважають, що зменшити кількість наркозалежних можна лише у випадку посилення контролю за продажем відповідних препаратів (56,8%). Інші дієві, на думку українців, заходи: посилення кримінальної відповідальності (35,4%), примусове лікування наркоманів (30,5%), пропаганда здорового способу життя (21,8%), толерантне ставлення до наркозалежних (5,2%). Проте показові й інші цифри: 7,4% вважають, що зменшення кількості наркоманів – справа неможлива; а є ще 8,7%, які переконані, що допомогти тут може легалізація легких наркотиків. Усього ж на конкретне запитання, чи згідні респонденти, аби легкі нешкідливі наркотики продавалися вільно, ствердно відповіли близько 18% (із них 4,7 сказали “точно згоден” і 13,1% – “швидше згоден”). Усього соціологи опитали 800 респондентів віком від 16 років у всіх областях України, похибка репрезентативності не перевищує 3,8%.
Окрім думки громадськості, існує як мінімум ще одна причина посилити контроль за ситуацією. Згідно з останнім звітом ООН (кінець червня 2011), Європа є другим (після США) ринком збуту кокаїну (36% світового споживання, або 157 тонн!). Експерти ООН підрахували, що за минуле десятиліття споживання цього наркотику в Європі зросло удвічі. А за даними Держкомітету з питань обігу за наркотиками, Україна друга в Європі за темпами наркотизації. Чи вдасться підкоригувати цифри, а головне – тенденції, покаже час, але сподіваємося, що ситуація не обмежиться минулорічним разовим проявом уваги.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7368 / 1.55MB / SQL:{query_count}