Бі-Бі-Сі без української

Бі-Бі-Сі закриває п’ять мовних служб через скорочення бюджету корпорації. Закриють албанську, македонську, сербську служби

Бі-Бі-Сі закриває п’ять мовних служб через скорочення бюджету корпорації. Закриють албанську, македонську, сербську служби, а також редакції, які випускали програми для країн Карибського регіону англійською мовою та португальською – для країн Африки.

Крім повного закриття цих п’яти мовних служб, ще сім служб, серед яких і українська, припинять радіомовлення, але залишаться в інтернеті. Крім української, буде припинено радіомовлення також азербайджанською, російською (за винятком окремих програм), іспанською (для Куби), в’єтнамською, китайською і турецькою мовами.

Буде скорочена кількість працівників цих служб та інших підрозділів Всесвітньої служби Б-Бі-Сі. Британська телерадіомовна корпорація заявила, що звільнення стали результатом скорочення урядового гранту, який уряд виділяє для зарубіжного мовлення.

“Ми повинні скоротити витрати у зв’язку зі зменшенням розміру гранту, який надає міністерство закордонних справ Великої Британії, – каже Пітер Горрокс, голова Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі. – І нам необхідно зосередити зусилля на тих мовних службах, у яких є найбільша потреба і які чинять найбільший вплив”.

Проте профспілки називають скорочення “жорстокими” і планують провести акцію протесту біля Буш-хауса в Лондоні – будинку, де працює Всесвітня служба Бі-Бі-Сі.

У понеділок Бі-Бі-Сі також оголосила про закриття приблизно 200 веб-сайтів і звільнення 360 людей, зайнятих їхнім виробництвом.

Довідка

Всесвітня служба Бі-Бі-Сі почала мовлення у 1932 році. Зараз її бюджет становить 272 млн фунтів на рік (близько 430 млн доларів), а загальна аудиторія теле- і радіопрограм, а також інтернет-сайтів, досягає 241 млн людей у світі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9001 / 1.53MB / SQL:{query_count}