Заборону продажу алкоголю вночі знову оскаржують

«24 вересня виконком ухвалив рішення про заборону продажу алкогольних напоїв у закладах торгівлі у нічний час

Заборону продажу алкоголю в закладах торгівлі до 10.00 та після  22.00 у Львові намагаються  оскаржити вдруге. Цього разу компанія ПАТ ПБК “Славутич”.  Один з найбільших виробників пива в Україні подав скаргу до прокуратури Львова щодо незаконності дій міської влади.

Юристи компанії аргументують свою позицію тим, що в органів місцевого самоврядування немає повноважень додатково обмежувати продаж пива, крім випадків проведення масових заходів. Відповідно до чинного законодавства, подібні регуляторні рішення можуть бути прийняті винятково сесіями міськрад. Тоді як у Львові рішення ухвалив виконавчий комітет міської ради.

– Компанія ПАТ ПБК “Славутич” є відповідальним гравцем пивного ринку. Тому ми повністю підтримуємо заборону продажу пива неповнолітнім, активно пропагуємо помірне споживання та здоровий спосіб життя. У той же час хочу зазначити, що закон єдиний для всіх, тому ми рішуче виступаємо проти його порушень як з боку  учасників ринку, так і органів державної влади та місцевого самоврядування, – зазначила  директор з юридичних питань ПАТ ПБК Наталія Бондаренко.

Нагадаємо, 24 вересня виконком ухвалив рішення про заборону продажу алкогольних напоїв у закладах торгівлі у нічний час. Першого жовтня до алконапоїв додали й пиво.

Однак на початку грудня Галицький суд Львова за позовом представництва Держкомпідприємництва у Львівській області призупинив дію рішень виконкому до розгляду справи по суті. Не змігши проігнорувати рішення суду, в Ратуші, схоже, вирішили його обійти, прийнявши 20 грудня ще одне таке ж за змістом. Тож зараз львів’яни можуть купити міцні напої вночі лише в закладах громадського харчування. Поки в міськраді не коментують скарги ПАТ ПБК “Славутич”. Мовляв, прокуратура відреагує, тоді будемо щось говорити.

До слова, аналогічне рішення про заборону продажу пива після 22.00  прийняла також Івано-Франківська міська рада. Прокурор міста оскаржив його, і 12.01.2011 р. суд прийняв рішення визнати нечинним рішення Івано-Франківської  міської ради як незаконне.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8252 / 1.54MB / SQL:{query_count}