Світ очима дітей

Львівська дітвора проявила свої здібності в соціальному проекті “Фотоголос. Моя мрія”

Фотоголос. Богдана Снігур, 18 років

Львівська дітвора проявила свої здібності в соціальному проекті “Фотоголос. Моя мрія”

Наше життя – це роздоріжжя. Щоразу ми робимо свій вибір, десь більший, десь менший, але він є частиною нашого шляху, який кожен має пройти. Важливо, щоб у скрутні моменти поряд був хтось, хто допоможе не збитися на манівці. Особливо, якщо вибір доводиться робити у досить юному віці. Привернути увагу суспільства до проблем бездомності та дитячої безпритульності, дати змогу побачити світ очима дітей вулиці – таку мету поставили перед собою організатори проекту “Фотоголос. Моя мрія”. Ними виступили ГО “Народна допомога” за підтримки юридичної фірми “Clifford Chance Ukraine” та фотогалереї Василя Пилип’юка.

Три тижні на світлини

У проекті, який реалізовувався у Львові, Чернівцях, Києві та Переяславі-Хмельницькому, взяли участь 58 дітей-сиріт та дітей, сім’ї яких опинилися у складних життєвих ситуаціях. У Львові учасників залучали через районні відділи соціальної роботи Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

“Перед нами стояло завдання запропонувати участь у конкурсі нашим підопічним. Звичайно, будь-який проект має свої межі щодо кількості учасників. Ми намагалися залучити дітей творчих, схильних по-особливому бачити світ. Адже, працюючи із сім’ями, що опинилися у складних обставинах, та родинами, які виховують прийомних дітей, знаємо особливості та вподобання дітей”, – розповідає головний спеціаліст Сихівського відділу соціальної роботи Галина Потюк.

Учасники проекту отримали одноразові фотоапарати та прослухали майстер-класи про мистецтво фотографії у визнаних майстрів, таких як Пилип’юки. Далі, впродовж трьох тижнів діти фотографували світ, що їх оточує, таким, як вони його бачать. “Через об’єктив фотоапарата світ виглядає інакше. Це можливість побачити  його по-новому”, – розповідає один із учасників конкурсу Степан Лисенко.

Після завершення періоду, відведеного на фотографування, учасники повернули апарати організаторам, отримавши в подарунок фотоальбоми. Окрім того, всі учасники проекту давали короткі інтерв’ю соціальним працівникам, у яких розповідали про свої мрії та бажання.

Отримані плівки обробили та оцифрували у студії Василя Пилип’юка.  70 найкращих робіт були представлені на розгляд журі, до складу якого увійшли сам фотомитець, мистецтвознавець та куратор проектів “PinchukArtCentre”, Святослав Вакарчук, Ані Лорак та інші.

Львівські переможці

Із цих робіт журі вибрало 25 найкращих від 19-ти учасників проекту. Приємно, що серед переможців є десятеро львів’ян. Роботи дітей були виставлені на тихий аукціон, особливість якого полягає в тому, що суми не вголос називаються, їх записують. У підсумку зібрали майже 46 тис. грн, більшу частину яких було витрачено на реалізацію мрій переможців проекту.

Минулої п’ятниці у Львівській міськраді за участі організаторів, партнерів та представників влади міста нагородили переможців та учасників проекту зі Львова. Переможці отримали подарунки в еквіваленті 1500 грн, що відповідають їхнім мріям, абонемент від аквапарку “Пляж” та лист-нагородження від міськради, який допоможе реалізувати мрію у гуртках, студіях та спортивних секціях. Решта учасників також не залишилися без подарунків та сприяння в реалізації мрій.

Фотоголос. Мар’ян Горкавенко, 13 років

Фотоголос. Орест Кушнір, 11 років

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8574 / 1.56MB / SQL:{query_count}