Архіпастирський візит

3 – 6 грудня у Львові перебуває Патріарх Київський та всієї Руси-України – Філарет

3 – 6 грудня у Львові перебуває Патріарх Київський та всієї Руси-України – Філарет

Сьогодні, на свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, Львівсько-Сокальська єпархія Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 20-ту річницю служіння у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Львова. З цієї нагоди на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівсько-Сокальську єпархію УПЦ Київського Патріархату з архіпастирським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та очолить урочистості.

Як зазначив учора на прес-конференції єпископ Львівсько-Сокальський Митрополит Димитрій (Рудюк), це святкування не має на меті нічого, окрім вдячності Господу за ті 20 років служіння у Львові, які здійснює наша Церква.

“Ми не плануємо зустрічей Патріарха Філарета з владою, але запросили владу до себе на всі урочистості, зокрема губернатора Львівщини, голову облради, мера Львова та інших високопосадовців”, – зазначив митрополит Димитрій. Він розповів також, що на урочистості також запрошено 22 владик УПЦ КП, Архієпископа Львівського УГКЦ Ігоря Возьняка і Архієпископа Львівського РКЦ, владику Мечислава.

Під час святкування відбудеться соборне, за участю єпископату УПЦ КП, прославлення чудотворної ікони Львівської Богородиці Одигітрії, яку принесуть до собору на один день із Львівської картинної галереї. Цю ікону вшановують усі християни міста Львова, і не тільки. Але, за словами митрополита, на відміну від інших чудотворних ікон, вона не має особливого дня вшанування в жодному з календарів, ані в католицькому, ані в православному.

“Ми не претендуємо на цю ікону, – зазначив митрополит Димитрій. – Біля цієї ікони ми освячуємо два списки, один залишиться у нашому соборі, а інший буде у храмі Вознесіння”. За його словами, таке прославлення в храмі є необхідним, щоб на синоді церкви єпископи могли визначити дату, конкретний день вшанування ікони.

Львівська ікона Богоматері зберігається у Львівській картинній галереї. Відома вона є з 14 ст. і має особливу благодать – до неї молити Господа про допомогу приходять жінки, що не можуть народити дитину. Відомі непоодинокі випадки, коли після категоричного вердикту лікарів жінки приходили до ікони зі щирими молитвами, і чудо народження нового життя їм було подароване. Вірні зможуть у храмі приступити до ікони, в той же день ікона повернеться в картинну галерею і звернутися за її допомогою можна буде в каплиці галереї, де вона постійно перебуває.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7320 / 1.55MB / SQL:{query_count}