Армія стане задоволенням

На думку військового прокурора Центрального регіону Миколи Голомші, настав час зробити так, аби в армію йшли із задоволенням

На думку військового прокурора Центрального регіону Миколи Голомші, настав час зробити так, аби в армію йшли із задоволенням. На такі думки прокурора надихнула кількість призовників, які ухилилися від служби у війську.

Тільки в центральному регіоні України від армії переховуються 18 тисяч юнаків призовного віку.

“18 тисяч по Центральному регіону не з’явилися на призовні пункти цієї осені. Їх розшукує міліція, хоча я вважаю, що це має робити не МВС. У всьому світі розшуком займається військова поліція, але у нас такого підрозділу немає, тому ці функції покладено на міліцію”, – розповів Голомша.

Він попередив, що якщо юнак не з’явиться до військ­комату на медкомісію, йому загрожує адміністративна відповідальність: штраф від 17 до 51 гривні. А якщо його спіймають на ухилянні від військової служби – це вже кримінальна відповідальність аж до позбавлення волі до 2 років.

“Ми самі колись із задоволенням йшли в армію. Це було престижно і необхідно. До того ж служба відкривала значні перспективи – пільги під час вступу до вузів, службу в органах внутрішніх справ. Приміром, в Ізраїлі навіть жінки охоче беруться за зброю, тому що тим, хто відслужив, дають пільги на навчання, на роботу й інші блага. Це як трамплін у життя. Нам час до такого ж прийти, щоб в армію йшли із задоволенням”, – зазначив військовий прокурор Центрального регіону.

Водночас прокурор визнав, що застрахувати новобранця від дідівщини не може ніхто. За його даними, кількість випадків нестатутних відносин в армії цього року зросла на 20% у порівнянні з попереднім.

“Миритися з цим ми не маємо права. І перш за все доводимо до відома призовників, що є такий підрозділ, як військова прокуратура, яка займається розслідуванням правопорушень. Щоб вони сміливо зверталися в гарнізонні прокуратури зі скаргами, якщо зіткнуться з дідівщиною”, – підкреслив Голомша.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8350 / 1.54MB / SQL:{query_count}