Три з половиною мільйони страйкарів

В акціях протесту проти пенсійної реформи у Франції взяли участь більше трьох з половиною мільйонів осіб, повідомили представники профспілок

В акціях протесту проти пенсійної реформи у Франції взяли участь більше трьох з половиною мільйонів осіб, повідомили представники профспілок. Нагадаємо, що загальнонаціональний страйк у Франції, учасники якого протестують проти підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років, триває уже понад тиждень.

Демонстранти взяли під контроль склади з пальним, що вже викликало гостру нестачу бензину в країні – близько чотирьох тисяч заправок в країні залишилися “сухими”. Більше того, через брак пального на межі закриття опинився головний аеропорт Франції – паризький Міжнародний аеропорт імені Шарля де Голля ("Руассі"). А вчора зранку протестувальники заблокували аеропорт Клермон-Феррана у центрі Франції. Близько 500 протестувальників перешкоджають підвезенню пального, продуктів і не пускають персонал аеропорту на свої робочі місця. "Жоден літак звідси не злетить", – заявив представник профспілок Жан-Франсуа Трінкал. Він також зазначив, що протестувальники дозволяють пасажирам брати квитки, але перешкоджають посадці в літаки. Загальний страйк також спричинив чималі труднощі для громадського транспорту найбільших французьких міст, а також національних залізниць.

Незважаючи на це, майже 60% французів виступають за те, щоб не припиняти масштабні акції протесту. Крім того, опитування громадської думки засвідчило, що більшість французів вважають економічну політику президента країни Ніколя Саркозі вкрай неефективною. Водночас сам упертюх-Саркозі на всіх кутках переконує, що немає наміру відступати і масові акції протесту, які, фактично, поставили Францію на межу енергетичного і транспортного колапсу, не змусять його відмовитися від проведення пенсійної реформи. Побачимо, чия впертість візьме гору.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8534 / 1.53MB / SQL:{query_count}