Українець полетить у космос?

Україна має намір скерувати свого космонавта на російський сегмент Міжнародної космічної станції (МКС)

Україна має намір скерувати свого космонавта на російський сегмент Міжнародної космічної станції (МКС). Про це повідомила прес-служба Національного космічного агентства України (НКАУ) за підсумками візиту 12 – 14 жовтня в Україну глави Федерального космічного агентства РФ Анатолія Пермінова.

На засіданні підкомісії з питань співробітництва у сфері космічної промисловості комітету з питань економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії 13 жовтня підведені підсумки виконання попередніх домовленостей та обговорені такі питання: пріоритетного проекту єдиного координатно-часового забезпечення України й Росії на базі російської Глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС, співробітництва з виконання наукових експериментів на російському сегменті МКС, проведення фундаментальних наукових досліджень та дистанційного зондування Землі, спільного використання засобів Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ).

“За результатами засідання підписано протокол, в якому передбачені заходи щодо подальшого розвитку співпраці за викладеними вище напрямами та дано доручення відпрацювати питання про підготовку українського космонавта для польоту в космос на російському кораблі і його участі в довгостроковій роботі на російському сегменті МКС”, – йдеться у повідомленні. Протоколом передбачено проведення спільних заходів з відзначення в Росії і в Україні 50-річчя польоту в космос Юрія Гагаріна.

Російська делегація відвідала НЦУВКЗ, розташований поблизу Євпаторії у Криму, для ознайомлення з його можливостями для участі в перспективних міжнародних космічних проектах, зокрема реалізованих в рамках Російської федеральної космічної програми. Керівник “Роскосмосу” Анатолій Пермінов високо оцінив стан готовності технічних засобів НЦУВКЗ і рівень підготовки його фахівців.

Зазначимо також, улітку Москва і Київ домовилися, що українські фахівці візьмуть участь у роботах зі збирання й випробування космічних пілотованих кораблів “Союз” і “Прогрес”. Нагадаємо, востаннє україн­ський космонавт літав у космос у 1997 році.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8257 / 1.54MB / SQL:{query_count}