Храм пам’яті

Дерев’яну церкву Святого Михаїла XVII ст. пропонують включити до туристичного маршруту “Золота підкова”

Дерев’яну церкву Святого Михаїла XVII ст. пропонують включити до туристичного маршруту “Золота підкова”

У неділю, 26 вересня, у селі Кути, що у Буському районі, після першого етапу реставраційних робіт урочисто відкрили унікальну дерев’яну церкву Святого Михаїла XVII ст., яка стала першим в Україні Храмом пам’яті. Це вдалося зреалізувати завдяки благодійній акції студентів Університету банківської справи НБУ “ІІІ Аукціон надій”. До цього храм понад півстоліття стояв зачиненим. І якби не ця акція, за оцінками фахівців, за 2-3 роки церква могла розвалитися. Студенти збирали гроші на вулицях Львова, колядували на сесіях обласної та міської рад, на підприємствах та в банках Львова. Найбільше коштів зібрали під час благодійного аукціону в грудні 2008 р. – 160 тис. грн. 

– За зібрані кошти, а це понад 250 тис. грн, вдалося перекрити дах, захистити церкву від пожеж, подбати про її охорону, рекламу (інформаційний стенд, дорожній знак-вказівник, листівки для туристів, експонати для Музею пам’яті). На цьому благодійна акція завершується, але роботи лише розпочинаються”, – каже Наталія Кузьма, керівник прес-служби УБС НБУ.
Не стали осторонь доброї справи чимало львівських благодійників. Зокрема, мова йде про облаштування території навколо церкви. Також меценати взяли на себе зобов’язання щодо обладнання сигналізації та ремонту огорожі біля храму. Звісно, долучилися до доброї  справи мешканці та вихідці зі с. Кути. Як зазначила Тамара Смовженко, ректор УБС НБУ, організатори передають храм директору Львівської галереї мистецтв Борису Возницькому та обласній владі, які пообіцяли повернути у церкву цінний іконостас, що раніше тут був, а нині вже відреставрований перебуває у сховищах Олеського замку, а також продовжити реставрацію, відремонтувати під’їзну дорогу та включити церкву до туристичного маршруту “Золота підкова”. Майстер-підрядник Іван Кіф’як, який виконував основні роботи в церкві, зазначив,  що готовий безоплатно відремонтувати старовинну дзвіницю поряд, якщо обласна влада профінансує проектну документацію. Перший заступник голови облради Роман Ілик зобов’язався подати на розгляд сесії питання про виділення коштів щодо завершення робіт у храмі, а також ініціюватиме створення туристичного маршруту дерев’яними церквами Львівщини. Тим паче храм усього за кілька кілометрів від Олеського замку. Освятити храм планують у листопаді, у день Святого Михаїла, коли до церкви повернуть іконостас.

– Храм пам’яті – це перейнятий австрійський досвід надання старовинним церквам нового туристичного приваблення. Тут, окрім відправ Богослужінь, зберігатиметься інформація про попередні покоління та відомих вихідців зі села, – додає Наталія Кузьма.

Марія Досяк 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9034 / 1.55MB / SQL:{query_count}